Yeni Dacia Duster Dünya Prömiyerini Frankfurt Motor Show’da Yaptı

Hiç olmadığı kadar geniş bir iç hacme kavuşan ve arazideki sürüş kabiliyetini artırılan Yeni Dacia Duster Dünya Prömiyerini Frankfurt Motor Show’da Yaptı.

 

 

Yeni Dacia Duster Dünya Prömiyerini Frankfurt Motor Show’da Yaptı

 

Duster’ın tasarımı tamamen yenilendi. Güçlü ön ve arka kısım sayesinde daha geniş bir görünüme sahip olan Yeni Duster, daha yüksek kemer çizgisi sayesinde otomobilin hatlarını daha yatay gösteriyor. Ayrıca yeni tavan çubukları ve kendini gösteren ön ve arka ızgara plakaları, yeni Duster’ın offroad özelliklerini taşıdığının önemli göstergelerinden. Yeni LED ön farlar ise Duster da bu görünümü tamamlıyor.

 

 

İç Kabin Tamamen Yeniden Tasarlandı

 

 

Duster’ın gösterge paneli daha statüyü görünmek ve ergonomik bir kabin içi sunmak için yeniden tasarlandı. MadiaNav ekranı gösterge panelinin üstündeyken koltuklar da daha fazla konfor ve destek sunmak için tamamen yenilendi. Araç içi yükleme bölgeleri sayesinde Duster’ın toplam iç yük taşıma kapasitesi 28,6 litreye çıkarıldı.

 

Konfor ve sürüş keyfini artıran bir dizi yeni ekipman

 

Yeni Duster aynı zamanda Dacia ürün gamında daha önce kullanılmamış yeni ekipmanlara da sahip. Bu ekipmanlar 360 derece kamera, Kör Nokta Uyarı Sistemi, perde hava yastıkları,  otomatik klima, eller serbest Dacia kart sistem ve yokuş iniş destek sisteminden (HDC) (4×4 versiyonda) oluşuyuor.

 

 

Yeni Duster’ın Motor Seçenekleri 

 

Yeni Duster SCe 115 HP (4×2 versiyonu) ve TCe 125 HP (4×2 ve 4×4 versiyonlar) olmak üzere iki benzinli motor seçeneğiyle sunuyor. Bu her iki seçenek de manuel şanzımanlı. Duster’ın sunduğu iki dizel motor seçeneği de 1.5 dCi 90 HP (4×2 versiyonu) ve 1.5 dCi 110 HP’den (4×2 ve 4×4 versiyonlar) oluşuyor. Bu motorlar da manuel şanzımanlı. 1.5 dCi 110 HP (4×2) ise EDC otomatik vites seçeneği ile de sunulacak. Ayrıca SCe 115bg motorun LPG versiyonu da seçenekler arasında yer alıyor.

 

 

Yeni Duster Mart 2018’de

 

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş: “Türkiye’de Ocak – Ağustos 2017 döneminde 28 bin 763 satış adedi ve 5,2 pazar payı ile marka sıralamasında 6. sırada yer alan Dacia, başarı hikayesini amiral gemisi olan modeli Yeni Duster ile sürdürecek. Nisan ayında EDC otomatik vites seçeneğini pazara sunduktan sonra Mart 2018’de, çok daha etkileyici bir tasarıma sahip olan Yeni Duster’ı müşterlerimizin beğenisine sunmaya hazırlanıyoruz” dedi.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak