Volvo Cars Amerika’da Ürettiği İlk Modeli Yeni Volvo S60’ı Tanıttı

Volvo Cars, Amerika’daki ilk tesisi olan Güney Karolayna Charleston’da üretiği ilk modeli orta boy premium spor sedan olan yeni S60’ı tanıttı.

 

S60 1

 

Volvo Cars Amerika’da Ürettiği İlk Modeli Yeni Volvo S60’ı Tanıttı

 

Yeni S60 turbo-şarjlı ve süper-şarjlı olmak üzere iki ayrı elektrikli ve benzinli hibrit motor seçeneği ile sunuluyor. Volvo’nun T6 Twin Engine AWD elektrikli hibrit motoru 340 HP güç üretirken, T8 Twin Engine AWD elektrikli benzinli hibrit motoru ise 400 HP gücünde. S60’ta ayrıca Volvo’nun kendisini ispatlamış T5 ve T6 benzinli motorları da yer alacak. Yeni S60, Volvo Cars’ın kendi Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformu üzerinde üretiliyor ve aynı güvenlik teknolojisi ve bilgi-eğlence sistemine sahip. Yeni S60’ın elektrikli versiyonları -Volvo Cars’ın elektrik performans kolu Polestar tarafından geliştirilen- Polestar Engineered adlı bir performans işletim güncellemesi sunuyor. Sadece T8 Twin Engine elektrikli hibrit modeline özel olarak sunulan Polestar Engineered, S60 T8’in kombine güç çıkışını 415 HP’ye kadar çıkartırken, eksiksiz bir teklif olarak otomobilin jantlarını, frenlerini, süspansiyonunu ve motor kontrol ünitesinin performansını da yükseltiyor.

 

Güvenlik Teknolojileri

 

Otomatik fren teknolojisine sahip City Safety, yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayarak sürücünün olası çarpışmalardan kaçınmasına yardımcı oluyor. City Safety, artık karşıdan gelen çarpışmalardan kaçınmak için de otomatik frenleme yapıyor. İyi işaretlenmiş yollarda, 130 km/s hıza kadar sürücüyü direksiyon, hızlanma ve frenleme ile destekleyen opsiyonel Pilot Assist sistemi, artırılmış viraj performansı ile daha da geliştirildi. S60’da ayrıca Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation ve diğer direksiyon destek sistemleri de yer alıyor. Opsiyonel olarak sunulan otomatik frenleme desteğine sahip Kavşak Trafik Uyarısı, aracın içindeki ve dışındaki insanlar için güvenliği daha da artırıyor.

 

Eğlence Sistemi

 

Volvo Cars’ın Sensus Connect bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay, Android Auto ve 4G ile tamamen uyumlu çalışırken sürücülerin her zaman bağlı olmalarını sağlıyor. Tablet tarzı dokunmatik bir ara yüz olan sezgisel kontrol, otomobilin fonksiyonlarını, navigasyonu, bağlı servisleri ve araç içi eğlence uygulamalarını bir araya getiriyor.

Yeni Volvo S60 Türkiye’de 2019’da satışa sunulacak.

 

Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak haberini de okuya bilirsiniz

 

Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM