Ford ve Volkswagen Ticari Araç Geliştirmek İçin Görüşmelere Başladı

Ar-Ge ve üretim maliyetlerini paylaşma adına Ford ve Volkswagen Ticari Araç Geliştirmek İçin Görüşmelere Başladı.

 

 

Ford VW

 

Ford ve Volkswagen Ticari Araç Geliştirmek İçin Görüşmelere Başladı

 

Volkswagen ve Ford, ticari  araç ürünleri geliştirmek ve üretmek için bir ittifak üzerine ön görüşmelerde bulunuyor. Ford’dan yapılan bir duyuru ile Volkswagen’in denetim kurulunun yöneticilerine ABD merkezli Ford’la anlaşma yapmak için yeşil ışık yaktığı ifade edildi. Ford’un açıklamasında ticari araçlar da dahil olmak üzere, potansiyel projelerin ortaklık içinde olabileceği belirtildi.

 

Volkswagen Ekibi İle Çalışmaya Sabırsızlanıyoruz

 

Ford ‘un Global Piyasalar Başkanı Jim Farley, “Ford olarak formumuzu geliştirmeye, etkinliğimizi ve verimliliğimizi iyileştirme yönelik yeni iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı içeren uyarlamalı iş modellerinden yararlanmaya kendimizi adamış durumdayız. Volkswagen Grubu ile olacak bu potansiyel ittifak, küresel bir ürün portföyü ortaya çıkaracakken, kapasitemizi genişlemesine ve bir işletme olarak nasıl daha uygun hale gelebileceğimize iyi bir örnek olacak. Volkswagen ekibiyle, ticari araç müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarına daha iyi karşılık verebilmek için nasıl çalışabileceğimizi keşfetmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

“Rekabet Gücünü Artıracak Bir Fırsat”

 

Volkswagen Grubu’nun Strateji Başkanı Dr. Thomas Sedran, “Piyasalar ve müşteri talebi inanılmaz bir hızla değişiyor. Her iki şirket de zaten farklı ticari araç segmentlerinde güçlü ve tamamlayıcı pozisyonlara sahip. Zorlu çevreye uyum sağlamak için ittifaklar aracılığıyla esneklik kazanmak için son derece önemli. Bu, Volkswagen Group Strategy 2025’in temel unsurudur. Ford ile potansiyel endüstriyel işbirliği, küresel olarak her iki şirketin rekabet gücünü artırmak için bir fırsat olarak görülmektedir” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM