Nakliyeciler Dikkat Almanya’daki Tüm Otoyollar Ücretli Hale Geldi

1 Temmuz’dan itibaren 7.5 tonun üzerindeki araçlar için Nakliyeciler Dikkat Almanya’daki Tüm Otoyollar Ücretli Hale Geldi.

 

almanya otoyol

 

Nakliyeciler Dikkat Almanya’daki Tüm Otoyollar Ücretli Hale Geldi

 

Almanya’nın 1 Temmuz’da hayata geçireceği uygulama sonrası otobanlar yerine alternatif güzergahları kullanacak ticari araçlar ise yüzde 22 civarında bir maliyet artışı ile karşı karşıya kalacak. Almayna’yada başlayacak yeni uygulama Türk nakliyecisinin kullandığı yaklaşık 13 bin km’lik paralı yolun 53 bin km’ye çıkmasına neden olacak. Bu uygulama, 2022’ye kadar otobanlardan elde ettiği geliri büyük ölçüde artırmayı hedefleyen Almanya’nın bu doğrultuda attığı ilk adım olarak değerlendiriliyor.

 

“Almanya, bu uygulamayla otoban gelirlerini artırmayı hedefliyor”

 

Almanya’daki genişletilmiş otoban uygulaması ile ilgili bilgi veren DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, “Almanya sınırlarında ortalama 1900 km yol yapan Euro 5 sınıfı bir ticari araç, ücretli otobandan çıkarak alternatif güzergahlara yönelirse şu anda 214 avro ödüyor. Bu rakam 1 Temmuz’dan sonra 263 avro olacak. Bu yaklaşık  yüzde 22 maliyet artışı demek. Almanya, bu uygulamayla ticari araçları ücretli otoban üzerinden ayrılmadan seyretmeye teşvik ederek, otoban gelirlerini artırmayı hedefliyor. Öte yandan, araç Almanya içinde daima ücretli otobanı kullanıyorsa bu yeni uygulama maliyetleri pek değiştirmeyecek. Almanya otobanlarında geçiş kutusu olmayan, ödemelerini nakit veya kart ile yapan araçların,  kutu almalarını ve başvurularını geciktirmeden yapmalarını öneriyoruz. Zira, kutu alımı için başvurularda yoğunluk yaşanması bekleniyor” diye uyardı.

 

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı haberini de okuyabilirsiniz

 

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM