DOLAR

31,1235$% 0.26

EURO

33,8149% 0.51

STERLİN

39,4539£% 0.2

GRAM ALTIN

2.028,27%-0,19

ONS

2.027,10%-0,45

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1656201฿%4.46444

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı
0

BEĞENDİM

3,5 tonun üzerindeki araçların Avrupa’daki otoyol ücretlerini tek cihaz ile yapılmasına imkan veren Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı.

 

EETS

 

Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) İçin Ön Siparişler Başladı

 

Avrupa’daki mevcut ve gelecekteki tüm paralı yollar, ilgili tünel ve köprü ödemelerinin yapılabileceği tek cihaza ön sipariş kaydı verenler cihazı avantajlı şartlarla edinebilecekler. Firmalar ayrıca eskiden kullandıkları kutuları iade ederek eski kutular için ödedikleri depozitoları geri alacaklar. Tek kutu uygulaması bu yılın son çeyreğinde Belçika ile başlayacak, bunu kısa süre içerisinde diğer ülkeler takip edecek.

 

EETS, Avrupa Otoban Maliyetlerini Aşağı Çekiyor

 

Sisteme kayıt sırasında yoğunluk yaşanabileceğine dair nakliyecileri uyaran DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, “Başlangıçta talebin 2 milyon kutu civarında olmasını bekliyoruz. Müşterilerimizin hiç beklemeden yollarına devam edebilmeleri için ön sipariş almaya başladık. Erken davranan firmalar EETS kutusunu cazip fiyatlarla satın alabilecek. Ayrıca eski kutuları iade ederek ödedikleri depozitoları geri alabilecekler. Artık Avrupa otobanlarında tek kutu geçerli olacak. ETTS her ülke için ayrı-ayrı kutu alımına, prosedür karmaşasına ve zaman kaybına son veriyor. Bu sistem nakliyecilere operasyonel ve maliyet anlamında büyük rahatlık sağlayacak” dedi.

 

EETS Kutusu Alırken Dikkat Edin

 

Almanya’nın EETS’e henüz entegre olmadığına, lojistik firmalarına EETS kutusunu satın alacakları şirketi seçerken bu noktaya dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çeken Çokcoş Sezer, “Alman otobanları Avrupa’daki diğer ülkelerden farklı olarak uydu üzerinden kontrol edilir. EETS, kutunun çıkacağı diğer ülkelerde hemen hemen birbirine entegre ancak Almanya henüz bu entegrasyonu tamamlamadı. Bu yüzden biz DKV olarak EETS kutuları şu anda teslim etmiyoruz. Almanya resmi olarak sisteme onay verdiğinde, DKV olarak biz de sistemimize entegre edeceğiz. Almanya Türk firmalarının en çok ihracat yaptığı ülke. İş süreçlerinizin aksamaması için kutu satın almadan iki kez düşünün” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Skoda’nın Agresif Büyüme Planları VW Grubu’nun Başını Derde Soktu