19 Haziran 2018 11:56:37 | Son Güncelleme: 19 Haziran 2018 11:56:37

Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak

2025 yılından itibaren Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak. Geri dönüşümlü plastik kullanımı şu an yüzde 5 civarında.

 

 

Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanılacak

 

Birçok büyük şirket, çevre kirliliği sınırlamak için geri dönüştürülebilir ürünleri üretim süreçlerinde kullanmaya başladı. Volvo da daha fazla geri dönüştürülmüş malzemeyi üretim hatlarına yerleştirerek süreci bir adım daha ileri taşıdı. 2025 yılından itibaren Volvo Modellerinin Yüzde 25’i Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanacak. Volvo, plastik üreticileriyle yaptığı görüşmelerde, “2025 yılından itibaren, her yeni piyasaya sürülen Volvo otomobilinde kullanılan plastiklerin en az yüzde 25’inin geri dönüştürülmüş malzemeden üretileceği” hedefini aktardı. Volvo, geçen yıl 570 bin otomobil sattı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış otomobillerin oranı yaklaşık yüzde 5 ‘ini aldı.

 

“Mantıklı bir iş olduğunu düşünüyoruz”

 

Volvo Cars Sürdürülebilirlik Direktörü Stuart Templar, geri dönüşümlü plastiklerin güvenlik ve kaliteyi etkilemeyeceğini belirterek, “Bunun mantıklı bir iş olduğunu düşünüyoruz” dedi. Birleşmiş Milletler de Volvo’nun planını memnuniyetle karşıladı. Her yıl okyanuslarda 8 milyon tondan fazla plastik ortaya çıkıyor ve balık stoklarından mercan kayalıklarına kadar deniz yaşamını tehdit ediyor. Nairobi’deki BM Çevre Programı başkanı Erik Solheim, “Bunun farkında olduğumuza göre, yeni bir araç için hammadde kaynağı olarak bu atıkların kullanılması çok önemli bir gelişme olur. Plastik atığın daha fazla değere sahip olmaya başladığı ve onu yeni bir şeye dönüştürecek süreçlerin de ilerleyeceği bir durumu görmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 

Volvo 2025’e Kadar Her Üç Otomobilden Birini Otonom Olarak Satacak haberini de okuyabilirsiniz…

 

Volvo 2025’e Kadar Her Üç Otomobilden Birini Otonom Olarak Satacak

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara