Toyota, C-HR Hybrid’in Yeni Konsepti İlk Kez Frankfurt’ta Tanıttı

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gelecek vizyonunun ilk detaylarını sergileyen Toyota, C-HR Hybrid’in Yeni Konsepti İlk Kez Frankfurt’ta Tanıttı.

 

 

Toyota, C-HR Hybrid’in Yeni Konsepti İlk Kez Frankfurt’ta Tanıttı

 

Üretim modelindeki elmas mimari tasarımı geliştirilen yeni konsept, şimdi çok daha dikkat çekici bir görünüme kavuştu. Konsept araçtaki hibrit motor, üretim modelinde yer alan 122 HP güç üreten sistem etrafında şekillendi. Toyota’nın dünya çapında önderlik ettiği hibrit teknolojisini daha ileriye taşıma hedefi temel alınarak yapılan geliştirmeler sonucu daha fazla güç ve performans elde edildi.

 

Türkiye’deki C-HR Satışlarının Yarısı Hibrit

 

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, fuarda yaptığı açıklamada 2017 yılının ilk 8 ayında 1932 adedi hibrit versiyon olmak üzere 3 bin 870 adetlik C-HR satışı gerçekleştirdiklerini belirterek “Toplam C-HR satışları içinde hibrit oranı yüzde 50’ye ulaştı. Bu orana ulaşmanın 3 yıl süreceğini düşünüyorduk. C-HR Hybrid’in satış oranı da Avrupa’da yüzde 77 civarında. Türkiye için daha fazla C-HR Hybrid alabilseydik yüzde 50’den daha fazla satardık. Bir başka konu ise şu ana kadar hibrit araç sahiplerinin genelde araçlarını satmadıklarını görüyoruz. Son 3 senede hibrit araçlarını ikinci elde satışa çıkarmış kişi sayısının yok denecek kadar az olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu kişiler de araçlarını hızlıca ve değerinde satıyor” dedi.

Türkiye’deki C-HR Satış Adedi

 

Avrupa’da hibrit versiyonuyla birlikte yüzde 77’lik satış oranı elde ederek yüksek bir popülerliğe ulaşan Toyota C-HR şimdi son jenerasyon hibrit güç ünitesiyle yollara çıkmak için gün sayıyor. C-HR Türkiye’de pazara sunulduğu 10 aylık süre içinde de 1960 adeti hibrit versiyon, 3 bin 629 adedi de benzinli olmak üzere toplamda 5 bin 589 adetlik satışa ulaştı.

 

Toyota C-HR Eylülde 2 Bin TL İndirimli Satılacak

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?