i30 Fastback i30 N ve Kona Lansmanları Frankfurt’ta Gerçekleşti

i30 Fastback i30 N ve Kona Lansmanları Frankfurt’ta Gerçekleşti. Hyundai ayrıca Frankfurt Motor Show’da yeni nesil aktarma organlarını sergiledi.

 

 

i30 Fastback i30 N ve Kona Lansmanları Frankfurt’ta Gerçekleşti

 

Hyundai, 2017  Frankfurt Motor Show‘da yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi. 5 kapılı hatchback modeli olan i30‘un fastback ve performanslı N versiyonlarının lasnmanlarını gerçekleştiren Hyundai, ayrıca i30 Wagon versiyonu da tanıttı. Hyunda, tüm dünyadaki satış adetlerini ve imajını yükseltmesini beklediği B-SUV segmentindeki modeli Kona‘nın da lansmanını 2017 Frankfurt Motor Show’da yaptı.  Motorsporlarındaki başarısının bir simgesi olan i30 N TCR yarış otomobili de Hyundai’nin fuarda sergilediği modeller arasındaydı.

 

 

Hyundai’nin Yeni Nesil Aktarma Organları

 

Hyundai, fuarda güncel modelleriyle birlikte yeni nesil Smart Stream 1.6 litrelik T-GDi motor ve Smart Stream 8 ileri DCT şanzımanı (ıslak tip) ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yeni 1.6 litrelik T-GDi motor, supap süresini sürekli olarak ayarlayan ‘Sürekli Değişken Supap Zamanlama Sistemi” (CVVD) de dahil olmak üzere bir dizi yeni teknolojiyi içeriyor ve böylece performansı ve yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için açma ve kapamayla supap zamanlamasını optimize ediyor. Bu sayede emisyonlar azaltılmış oluyor. Önceki nesilden daha hızlı ve daha pürüzsüz dişli değişiklikleri ile öne çıkan Smart Stream 8 ileri DCT şanzıman ise, yakıt tüketimini düşürmeye de katkıda bulunuyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak