DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2169389฿%0.06772

a

Tamamen Yenilenen MAN Lion’s Coach Tanıtıldı

Tamamen Yenilenen MAN Lion’s Coach Tanıtıldı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

Türkiye için üretilen özel versiyonu ile Antalya’da ilk kez görücüye çıkan, Tamamen yenilenen MAN Lion’s Coach Tanıtıldı.

REKLAM

 

MAN Lions Coach 1

 

REKLAM

Tamamen Yenilenen MAN Lion’s Coach Tanıtıldı

REKLAM
REKLAM

 

Tamamen yenilenen MAN Lion’s Coach‘ın Türkiye için üretilen özel versiyonu, Antalya‘da düzenlenen lansman ile tanıtıldı. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ile Otobüs Satış Direktörü Can Cansu‘nun ev sahipliğinde düzenlenen MAN Lion’s Coach lansmanı, Antalya’da Granada Luxury Belek Otel‘de gerçekleştirildi.

 

Tuncay Bekiroglu Can Cansu

 

“Yüksek performansa, daha düşük maliyetlerle ulaşıldı”

 

 

MAN‘ın önemli bir Ar-Ge gücüne sahip olduğunu söyleyen MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, “MAN Ailesi olarak yapılan tüm geliştirmeler, araçların kullanıcısına, işletmecisine, yolcusuna, güvenliğe, topluma ve çevreye katkı, kazanım sağlamak odaklarıyla gerçekleştirilmektedir. MAN Lion’s Coach da bu yaklaşımla tamamen yenilenen yapısı ile teknoloji ve mühendislikte gelinen son noktayı, sahaya, yollara taşıdı. Yeni Lion’s Coach, sektör standartlarının üzerinde bir güce sahip ve aynı zamanda güçlendirilmiş çelik komponentler kullanılan gelişmiş bir motorla donatıldı. Bu sayede bir yandan performans artırılırken, diğer yandan seyahat sektörünün en önemli maliyet unsuru olan yakıt tüketimi düşürüldü, motor ömrü ve bakım aralıkları uzatıldı. Özetle daha yüksek performansa, daha düşük maliyetlerle ulaşıldı” dedi.

 

Yeni VIP Koltuklar

 

MAN Lions Coach 2 1 VIP

 

 

 

En son ECR 66.02 şasi güvenlik standardına sahip ilk otobüs olan iki akslı yeni Lion’s Coach’ta, şasi boyu tam olarak 1.1 metre uzatılarak 13.10 metreye çıkarıldı. Uzatılan şasinin sağlamlığı da artırıldı. Bu uzunluğa rağmen 23.4 metre dönme çapına sahip olan Lion’s Coach, 2 + 1 koltuk konfigürasyonunda 41, 2+2 koltuk konfigürasyonunda ise 55 koltuk yolcu kapasitesine ulaşıyor. Ayrıca yeni MAN Lion’s Coach’ta yeni jenerasyon 2+1 VIP koltuklar kullanılıyor. Güçlendirilmiş minderlere ve hareketli kafalıklara sahip bu koltuklar, 80 cm’ye varan diz mesafesi sunuyor. 2+1 ve 2+2 oturma düzeninde kullanılan bu koltuklar, 10 inç ekran sistemlerinin tam gömülü olarak gövdeye montajına imkan veriyor. Yeni Lion’s Coach, toplam 14 m³ bagaj hacmi sunuyor. Ayrıca kabin bagajı sığacak büyüklükteki şapkalıklar da bir yandan ilave hacim sağlarken, diğer yandan kıymetli eşyaların kabinde taşınmasına olanak veriyor.

 

Güçülü ve Çevreci Motor

 

MAN Lions Coach 3

 

Yeni Lion’s Coach motoru, 1800 devirde 460 HP güç ve 930 – 1350 devir aralığında 2300 Nm tork üretiyor. Sektör standartlarından 60 HP daha yüksek güç üreten bu motor, yüzde 18 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor. Geliştirilmiş çelik komponentler kullanılarak üretilen yeni motor 75 bin km’ye varan bakım aralıkları sunuyor. Böylece bakım maliyetlerinde ortalama yüzde 12 tasarruf sağlanıyor. Uzun rampalarda 1100 devirde tırmanmaya devam etme olanağı sağlayan Euro 6C normlarıyla donatılmış bu motor, azot türevi gazları 0.4 gr/kW saate indirirken partikül salınımını da 0.01 gr/kW saate indiriyor.

 

Aktif ve Pasif Güvenlik Unsurları

 

 

MAN Lions Coach Kokpit

 

 

 

 

 

Lion’s Coach’da, kaptan, yolcu, sürüş ve trafik güvenliği, ayrı ayrı pasif – aktif güvenlik ve sürüş destek sistemleri ile korunuyor. Yeni Lion’s Coach’da standart olarak sunulan, olası kazaları önlemeye ve kaza hasarını azaltmaya yönelik ‘aktif güvenlik önlemleri’ olan LGS, ESP, ABS, EBA, ACC, TPM, teknolojileri yer alıyor. Acil fren asistanı EBA, şerit takip kamerası ve elektronik yol radarını kullanarak, 15 km üzeri hızlarda bir engele 100 metre yaklaşıldığında, önce kademeli olarak ses ve koltuktan titreşimle sürücüyü uyarıyor. Ancak tehlikenin devam etmesi halinde ise yine kademeli olarak tüm fren sistemleriyle aracın hızını kesiyor ve durduruyor. ACC (Adaptif Seyir Kontrolü), 30 km üzerine çıkıldığında devreye giriyor, Lion’s Coach’ın hızını aynı sistemlerle önündeki araca adapte ediyor ve sürücü tarafından belirlenen mesafeyi koruyarak, güvenli takip mesafesini otomatik olarak oluşturuyor.

 

MAN Lions Coach 2

 

 

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz