24 Nisan 2018 17:36:10 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 08:13:23

Mercedes-Benz A-Class Sedan Dünya Prömiyeri Pekin’de Yapıldı

Auto China 2018’in arifesinde Mercedes-Benz A-Class Sedan Dünya Prömiyeri Pekin’de Yapıldı. Hatchback versiyondan 6 cm uzun aks mesafesine sahip model Çin pazarı için geliştirildi.

 

 

Mercedes-Benz A-Class Sedan Dünya Prömiyeri Pekin’de Yapıldı

 

Geçtiğimiz aylarda 4. jenerasyon Mercedes-Benz A-Class‘ın hatchback versiyonu Amsterdam’da tanıtılmıştı. Çin’deki devasa büyüme oranları ve daha genç bir müşteri tabanı, Alman markayı hem A sınıfı ürün yelpazesini hem de genel kompakt otomobil serisini genişletmeye yöneltti ve sadece Çin’de satılacak olan Mercedes-Benz A-Class L Sedan‘ı ortaya çıkardı.

 

 

Mercedes-Benz A-Class L Sedan‘a önden baktığımızda hatchback kardeşiyle neredeyse aynı. Yeniden tasarlanan burun kısmı ince LED farlara sahip.  Bir sedan olduğunu C sütunundan sonra belli eden Mercedes-Benz A-Class L Sedan, arka tampondaki stop lambaları biraz daha düşük bir seviyede yeniden konumlandırılmış. Sedan olmasının getirdiği bagaj avantajı rakamlara da yansımış. Çin pazarı için özel olacak olan ”Long Wheel Base” modeli 4609 mm uzunluk, 1796 mm genişlik ve 1460 mm yükseklik boyutlarına sahip. Mercedes-Benz A-Class L Sedan’ın aks mesafesi hatchback modelinden 60 mm uzun. Yani 2729 mm yerine 2789 mm. Bagaj kapasitesi ise 420 litre.

 

 

Yeni Motor Seçenekleri

 

Yeni Mercedes-Benz A-Class L Sedan sahip olmak isteyenler için şimdilik 4 silindirli benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alıyor. Dizel motor seçeneği Renault-Nissan ortaklığından alınan 1.5 litrelik 115 HP’lik ünite.. İki benzinli seçenekten ilki 1.33 litrelik Renault-Mercedes ortaklığında geliştirilen tamamen yeni 161 HP güç üreten benzinli motor. Ayağının altında 221 HP  güç almak isteyenler içinse 2.0 litrelik motor seçeneği var.

 

Nurhan Çatal

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak