DOLAR

31,1244$% 0.26

EURO

33,7925% 0.48

STERLİN

39,5023£% 0.31

GRAM ALTIN

2.028,99%-0,16

ONS

2.028,34%-0,39

BİST100

7.962,34%3,14

BİTCOİN

1661359฿%4.55693

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz

İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz

İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz
0

BEĞENDİM

İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz diyen Osman Nuri Aksoy, yeni kamyonla fiyat farkının çok olmasının satışları olumsuz etkilediğini söyledi.

 

truckstore 1

 

İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz

 

Kurumsal ikinci el hizmeti veren markaların Türkiye’de artmasından son derece memnun olduklarını, bu sebeple ikinci el kamyon pazarında daha kaliteli ürünlerin olduğunu söyleyen Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, bu işe ilk başladıkları 2009 yolunda kimsenin kendilerine inanmadığını, ikinci el kamyon piyasasında barınamayacaklarını söylediklerini belirterek, “Ama zaman geçtikçe kaliteli hizmetin önemi anlaşıldı. Ayrıca biz 1 iş günü içerisinde müşterimizin alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebiliyoruz. Türkiye’nin en önemli ticari araç markasının böyle bir hizmeti sunması müşteride güven ve kalite algısını oluşturdu” dedi.

 

Başarı Sıralamasında Almanya’dan Hemen Sonra Türkiye Geliyor

 

osman nuri aksoy

Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy

Mercedes-Benz Türk’ün TruckStore markası altında 2017 yılında 2 bin 142 adet, 2018 yılının ilk çeyreğinde de 306 adet ikinci el kamyon satışı gerçekleştirdiğini açıklayan Osman Nuri Aksoy, “2017 yılındaki satış performansı ile Daimler genelinde üçüncü sırada yer alırken, 70 milyon Avro’luk ciroyla da ikinci sırada yer aldık. 2017 yılında yurtiçi pazarın daralmasına karşın yaptığımız ihracatlar satış adetlerimizi destekledi ve ihracat rakamımız 28 adede ulaştı. Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Azerbaycan, KKTC ve Bulgaristan’a ihracat gerçekleştirdik. 2017 yılında sattığımız kamyon sayısı aldığımız kamyondan fazla oldu. Satışımızın yüzde 95’i direkt satış, yüzde 5’i takaslı satış oldu. Satışa gelen kamyonu 2.5 ay gibi bir sürede satıyoruz. Stoktaki 600 aracımızın yaş ortalaması 1” diye konuştu.

 

 

 

 

Orta Vadede İkinci El Kamyon Fiyatlarının Yukarıya Çıkması Lazım

 

Mercedes-Benz Finansman Hizmetler‘in, satışı gerçekleştirilen her 3 araçtan 2’sini kredilendirerek, Truckstore faaliyetlerine büyük katkı sağladığını ifade eden Aksoy şunları söyledi: “Bugün 2. El araç alan bir kişi, genelde yarın sıfır aracın müşterisidir. Ancak maalesef İkinci El Kamyon Fiyatları Türkiye’de Çok Ucuz. Bu sürdürülebilirlik önünde de bir engel. Çünkü ikinci el kamyonda fiyat düşük oldukça yeni kamyon satışı bundan olumsuz etkileniyor. Orta vadede ikinci el kamyon fiyatlarının yukarıya çıkması lazım. Eğer bu olmazsa araç maliyetleri artar. Bu da sektör için olumsuz bir tablonun oluşmasına sebebiyet verir.”

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Audi’nin Daimler Geni Taşıdığını Biliyor muydunuz?