Shell Eco-Marathon Türkiye İçin Geri Sayım Başladı

Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğiyle, Shell Eco-marathon bu yıl ikinci kez Türkiye’de düzenlenecek.

 

Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğiyle, Shell Eco-marathon bu yıl ikinci kez Türkiye'de düzenlenecek.

 

Shell’in 31 yıldır, tüm dünyadan gençleri enerji tasarruflu yenilikçi araçlar tasarlayıp üretmeye için teşvik etmek amacıyla küresel ölçekte düzenlediği “Shell Eco-marathon”, bu yıl ikinci kez, 7-8-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’daki TİM Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Yarışmaya Türkiye’nin farklı okullarından 14 takım, yaklaşık 200 öğrenci katılacak. Yarışmayı kazananlar ödüllerini, 8-9-10 Aralık tarihlerinde Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası’nda alacak. Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasında başarı elde edelen takımlar, Haziran 2017’de Londra’da düzenlenecek Shell Eco-marathon Avrupa’ya katılım hakkı elde ederek Avrupa’nın 26 ülkesinden gelen yaşıtlarıyla yarışma imkanına sahip olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM