27 Eylül 2016 10:15:51 | Son Güncelleme: 27 Eylül 2016 10:17:06

Scania IAA’da Yeni Modelleri ile Yer Aldı

Scania, IAA Hannover’de yeni nesil araçlarını tanıtırken sürdürülebilir başarı ve iş ortaklarının maliyetlerini düşürmeye yönelik teknolojilerini tanıttı.

 

Scania, IAA Hannover'de yeni nesil araçlarını tanıtırken sürdürülebilir başarı ve iş ortaklarının maliyetlerini düşürmeye yönelik teknolojilerini tanıttı.

Scania’nın hedefi, sürdürülebilir ulaşım çözümleri için önde gelen bir iş ortağı haline gelmek. Tanıtımı kısa zaman önce gerçekleştirilen yeni nesil araçları ile bu hedefe ulaşmak için hazır olduğunu gösteriyor. Scania, maliyetleri düşürebilmek adına sunduğu yeni teknoloji ve uygulamalar ile iş ortaklarının çalıştıkları koşullar göz ardı edilerek sürdürülebilir karlılığa ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor.

 

Yeni Scania’lar sahne aldı

IAA Fuarında en çok ilgi gören stantların başında gelen Scania, yeni nesil araçlarını da ilk kez iş ortakları ile buluşturdu. Scania, ağır vasıta sektöründe çıtayı çok yükseklere taşıyacak yeni nesil araçları için 10 yıl süren Ar-Ge çalışmalarına 2 milyar Avro yatırım yaptı. Bunun yanında yeni nesil araçların geliştirilmesi için 10 milyon kilometrenin üzerinde test sürüşü gerçekleştirdi. Yakıt tüketimi, güç aktarma organlarındaki geliştirmeler ve aerodinamik çözümler sayesinde, ortalama yüzde 5 oranında düşüyor. Böylelikle yılda 150 bin km yol kat eden bir araç, yaklaşık 2 bin litrenin üzerinde yakıt ekonomisi sağlıyor.

 

scania_iaa_2

13 litrelik yeni motor

Scania yeni araçlarıyla birlikte 13 litre, 500 HP’lik motorunu da piyasaya sürüyor. Yeni motorda Euro 6 emisyon değerleri, yüzde 100 SCR sistemi ile sağlanıyor. Böylelikle daha güvenilir ve daha ekonomik bir motor elde ediliyor. Vites değişim süresini yarı yarıya azaltan yeni opticruise sistemi sürüş konforunu en üst noktaya çıkartıyor. Mevcut pazarda en geniş motor ürün gamına sahip Scania’nın, yeni nesil araçlarında, 13 litrelik motor serisi 370 beygir gücünden başlayıp 410, 450 ve 500 HP gücüne kadar alternatiflerden oluşuyor. 16 litrelik motorların güç seçenekleri ise 520, 580 ve 730 beygir gücüne ulaşıyor.

 

24 farklı temel kabin modeli

Scania mevcut P, G ve R kabinlerine tamamen yeniden tasarlanan S serisini de ekliyor. Böylelikle, tüm varyantlar sunulduğunda toplam 24 farklı temel kabin modeline ulaşıyor. Yeni kabinlerde iç mekan, optimum sürüş ve dinlenme alanı sunacak şekilde tasarlandı. Sürücünün koltuk ayar seçenekleri, boyları 150 ile 220 cm arasındaki değişen tüm sürücüler için rahat bir sürüş pozisyonu sunuyor. Yeni Scania’larda A sütunu görüş açısını en uygun hale getirmek için da yeniden tasarlandı. Tüm yeni kabinlerde, sürücünün oturma pozisyonu, mevcut kabin nesline göre ön cama 65 mm ve sol cama 20 mm daha yakınlaştırıldı. Böylelikle sürücünün görüş açısı ve yol hâkimiyeti artıyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak