Renault Nissan Mitsubishi İttifakı 6 Milyar Avro’ya Yakın Gelir Elde Etti

Renault Nissan Mitsubishi İttifakı 6 Milyar Avro’ya Yakın Gelir Elde Etti. İttifak kazancın 2016’ya göre yüzde 14 yükseldiğini duyurdu. 

 

Renault Nissan Mitsubishi İttifakı 6 Milyar Avro’ya Yakın Gelir Elde Etti

 

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı, 2016 yılında 5 milyar Avro olan kazancını 2017 yılında yüzde 14 artırarak 5,7 milyar Avro’ya yükselttiğini açıkladı. Bu yükselmenin nedeni olarak maliyet tasarrufları, artan gelirler ve maliyetten kaçınmanın etkili olduğu açıklandı. 2017’de toplam 10,6 milyondan fazla araç satışı gerçekleştiren ittifak, binek otomobil ve hafif ticari araçlar açısından dünyanın en büyük otomobil grubu haline geldi. İttifak, 2022 yılının sonuna kadar 10 milyar Avro üzerinde gelir elde etmeyi hedefliyor.

 

10 milyar Avro’nun üzerindeki gelir  14 milyondan fazla satış hedefi

 

 

Renault-Nissan-Mitsubishi Başkanı Carlos Ghosn, İttifak ile her üye şirketin büyüdüğünü ve kar ettiğini belirterek şunları söyledi: “İttifak, ortak tesislerin ve ortak araç platformlarının daha fazla kullanılması, teknolojinin paylaşılması ve hem olgun hem de gelişmekte olan pazarlarda birlikte var olmamız sayesinde birleşmeyi hızlandırıyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda sinerjilerimizi artırmayı umuyoruz. 2022 yılının sonuna kadar 10 milyar Avro’nun üzerindeki gelir hedefimizi bir kez daha pekiştiriyoruz.”İttifak, iş birliğinin orta vadeli planı kapsamında, 2022 yılının sonuna kadar 14 milyondan fazla aracın satılacağını öngörüyor. Elektrikli araçlar ve B segmenti araçlar dahil olmak üzere, bu araçlardan 9 milyon aracın yapımı, dört ortak platform üzerinde gerçekleştirilecek ve ortak güç aktarım mekanizmalarının kullanımı, toplamın üçte birinden yüzde 75’ine kadar artırılacak.

 

Nissan Renault İle Birleşme Konusuna Temkinli Yaklaşıyor haberini de okuyabilirsiniz…

 

Nissan Renault İle Birleşme Konusuna Temkinli Yaklaşıyor

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?