Paris Motor Show’da Honda’nın Sürprizi: Civic Type R Prototipi

Honda, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Civic Type R ile ilgili bir ön gösterim niteliğinde olan Civic Type R prototipini tanıttı.

 

Honda, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Civic Type R ile ilgili bir ön gösterim niteliğinde olan Civic Type R prototipini tanıttı.

 

Yeni nesil Civic Hatchback ile aynı platformu kullanan Type R’ın prototipi agresif tasarımlı tamponları, şişkin çamurluk ağızları ve devasa arpa spoyleri, basık ve geniş gövde orantılarıyla dinamik ve sportif bir duruş sergiliyor. Kaslı bir görünümü beraberinde getiren gövde eklentileri ise sadece görsel şöleni desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda üstün aerodinamik yapısıyla sürüş dinamiklerine de katkı sağlıyor. Prototipe özel bir ayrıntı olarak parlak fırçalanmış alüminyum gövde rengi dikkat çekiyor. Agresif tasarımlı ön tampon kırmızı kontur, karbon tampon altı eklentisi ve elmas formlu ızgaraya sahip devasa hava girişleriyle yüksek performansı görsel olarak vurguluyor. Tüm Type R modellerinde olduğu gibi kırmızı ‘H’ logosu yeni ön ızgaranın tam ortasında kendine yer buluyor. Motor kaputunun ön cama yakın noktasında heybetli bir hava girişi kendine yer bulurken, duman efektli LED teknolojisine sahip ön farlar agresif ve hırçın bir görünümü beraberinde getiriyor.

 

honda_civic_typer_concept_paris_2

 

 

2017 yılının ikinci yarısında Avrupa pazarında

Marşpiye boyunca uzanan karbon eklentileri ön tampon altı eklentisinin tasarımını yan gövdeye taşırken, 245’lik yüksek performanslı lastiklerle çevrelenen 20 inçlik piyano-siyah renkli jantlar sportif dinamizmi görsel olarak tamamlıyor. Geniş tabanlı lastikler ve dinamik gövdeyle doğru orantılı olarak çamurluk ağızları da genişletilmiş durumda. Yeni nesil Civic Type R, tıpkı Civic ailesinin diğer üyeleri gibi tamamen yeni bir platformdan yararlanıyor ve önümüzdeki yıl üretim programına dahil edilecek. Aynı zamanda beş kapılı hatchback modelin global üretim üssü olan Honda’nın İngiltere-Swindow (HUM) tesislerinde üretilecek olan yeni nesil Civic Type R’ın 2017 yılının ikinci yarısında Avrupa pazarlarında satışa sunulması bekleniyor.

 

Honda Civic Type R Prototip Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın

 

New Civic Type R Prototype breaks cover in Paris

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM