Honda Civic Sedan’ın Avrupa Prömiyeri Paris’te Yapıldı

İlk otomobilini 1997’de üretmeye başlayan Honda Türkiye Fabrikası’nın gururu Civic Sedan, Avrupa’da ilk kez Paris Motor Show’da Hondaseverlerle buluştu. 

 

İlk otomobilini 1997'de üretmeye başlayan Honda Türkiye Fabrikası’nın gururu Civic Sedan, Avrupa’da ilk kez Paris Motor Show'da Hondaseverlerle buluştu.

 

 

Honda Tükiye’nin 123 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiği proje neticesinde üretimine 16 Eylül’de başlanan Civic Sedan, 8 Ekim’de 75 bin 740 TL’den başlayan fiyatla bayilerde yerini alacak. Üretildiği platform nedeniyle Honda’nın küresel ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli olan otomobil 10’uncu neslinde de tasarımdan teknolojisine segmentindeki standartları yükseltmeyi başarıyor.

Sportif Dört Kapılı Sedan

Yeni Honda Civic Sedan marka tarihinin en geniş kapsamlı tek model geliştirme programından yararlandı. 10’uncu nesli ile sportif bir dört kapılı sedan olarak yollara çıkan Civic Sedan, dinamizm, performans, yakıt verimliliği, ferahlık, genişlik, güvenlik ve iç mekan kalitesi söz konusu olduğunda kompakt sınıfa tamamen yeni standartlar getirmeyi hedefliyor. Yeni Civic Sedan, silueti ile sportif karakterini gözler önüne seriyor. Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor. Sert hatlara sahip agresif yüz ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Civic Sedan’ın sportif karakterine vurgu yapıyor. Yeni Honda Civic Sedan geliştirilirken atak ve dinamik bir karakter hedeflendi. Modern ve yenilikçi mühendislik çözümlerini bünyesinde barındıran yeni Civic Sedan hafif yapı, rijit gövde, düşük ağırlık merkezi ve son derece gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile oldukça keyifli ve eğlenceli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

 

2017’de VTEC Turbo Benzinli Motorla da Satılacak

 

honda_civic_sedan_paris_2

 

 

 

1,6 litre i-VTEC motor, yeni Civic Sedan’da 6 ileri manuel ve geliştirilmiş yeni CVT şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Üstten tek egzantrikli (SOHC) 1,6 litre sıralı 4 silindir tasarımlı, 16 supaplı i-VTEC motor aynı zamanda değişken emme manifolduna sahip. Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 PS gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm tork sağlıyor. Aynı motor üzerinde, özellikle Türkiye pazarı için özel geliştirilen LPG sistemine sahip Civic Eco, otogaz dönüşümü için özel olarak geliştirilen 1.6 lt’lik motoru ile benzinli bir otomobilin sunduğu performans ve uzun ömürlülüğü, yakıt ekonomisi ve düşük emisyon değerleriyle birleştiriyor. Yeni Honda Civic Sedan ayrıca tamamen yeni VTEC Turbo benzinli motorla 2017’nin ilk aylarında yollara çıkacak. Dört kapılı beş koltuklu sedan, sıralı dört silindirli 1.5 litrelik VTEC Turbo benzinli motor, manuel ve CVT olmak üzere iki farklı şanzıman ile kombine edilebilirken gücünü ön aksa aktarıyor.

 

 

Honda Civic Sedan’ın Tüm Detaylarını İzlemek İçin Tıklayın

 

 

2017 Honda Civic Sedan

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM