DOLAR

32,5125$% 0.18

EURO

34,6075% 0.09

STERLİN

40,4664£% 0.21

GRAM ALTIN

2.491,41%0,22

ONS

2.384,45%0,07

BİST100

9.548,09%-1,36

BİTCOİN

2076305฿%1.30291

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor

Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor

Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

AutoPacific’in 90 bin kişi ile yaptığı yeni otomobil alımına ilişkin ankete göre Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor.

 

Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor

 

REKLAM

Yeni bir otomobil almak isteyenler, geleneksel olarak en sevdikleri markalara sadık kalmıştır. Öte yandan, otomobil üreticileri araçlarını pazarlarken beygir gücü, performans ve yakıt tüketimi verilerinden konuşmayı sever. Ancak bazen bir müşterinin tek istediği, almak istediği otomobilin doğru donanımlara sahip olarak gelmesidir. Yeni ve modern otomobiller birçok yüksek teknoloji ve lüksü bir arada sunar. Hepsini birden seçmek büyük bir cezbedici olsa da, bu özellikler maliyetleri de artırır. Çoğu müşteri, en çok ihtiyaç duyduğu veya ekstra maliyete değeceğini düşündüğü özelliklere öncelik verir. Araba alıcıları tarafından en çok talep edilen özelliklerden bazıları, konforu ve güvenliği artıran ve kolaylık sağlayan özelliklerdir. AutoPacific tarafından Gelecek Nitelik Talep Çalışmasına (FADS) araştırmasına göre, yeni bir araba satın alan veya kiralayan yaklaşık 90 bin kişiden, 50 bini yakında bir araba satın almayı düşündüğünü söyledi. Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor.

 

1- Isıtmalı Koltuklar

 

isitmali koltuk

 

Mevsim ne olursa olsun, çoğu kişi araba kullanırken koltuklarında rahat hissetmek ister. Bir arabanın sahip oldukları en pahalı koltuğu içerebileceğini bilerek, gelecekteki araba alıcılarının yüzde 66’sı (AutoPacific’e göre) ısıtmalı koltukların getirdiği hoş sıcaklığı ve rahatlığı istiyor. Klima sistemlerinin yolcuları ısıtması ısıtmalı koltuklardan daha uzun sürdüğünden, özellikle soğuk iklimlerdeki araba alıcıları için çok daha öne çıkıyor.

 

2- Kör Nokta Uyarısı

 

kor nokta

 

Pek çok otomobil müşterisi, otomobil teknolojisi ne kadar ilerlerse ilerlesin, sofistike veya akıllı otomobiller ne kadar ilerlerse ilerlesin, sürüş sırasında her zaman kör noktaları olacağının farkında. Bu yüzden yüzde 60 oranında kör nokta uyarısı, en çok rağbet gören ikinci  özellik olarak belirtilmiş. Sürücünün kör bölgesinde başka bir araç algıladığında, bir uyarı sesi verir veya yan dikiz aynasında bir gösterge yanıp söner. Akıllı Kör Nokta Müdahalesi (I-BSI) sistemleri , yaklaşan bir kaza konusunda uyarmaktan fazlasını yapar; çarpışmadan kaçınmaya aktif olarak katılır.

 

3- Ön ve Arka Park Sensörleri

 

park sensoru

 

Park sensörleri, çoğu yeni otomobil modelinde yavaş yavaş standart hale geliyor. İlk kez AutoPacific’in FADS listesine giren bu yakınlık sensörleri, park ederken otomobilin önündeki veya arkasındaki nesnelere çok yaklaştıklarında sürücüleri uyarmak için sesli uyarılar kullanır. Deneyimsiz sürücülerin dar alanlara park etmelerine ve hasar görmeden park etmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, deneyimli sürücülere de zaman kazandırır.

 

4- Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi

 

Önden veya arkadan çekiş gibi geleneksel iki tekerlekten çekiş sistemleri bugün birçok alıcı için yeterli değil. AutoPacific’in araştırmasına katılanların yüzde 54’ü bir sonraki araçlarının AWD veya 4WD donanımlı olmasını istiyor. Her iki sistem de motordan dört tekerleğe güç gönderir, bu da olumsuz hava koşullarında veya engebeli arazide sürücüye güven verir.

 

5- Şeritten Ayrılma Uyarısı

 

serit takip

 

Şeritten Ayrılma Uyarısı, bir sürücüyü istemeden şeritten ayrılmaya başladıklarında hem görsel hem de sesli sinyallerle harekete geçmeye yönlendiren bir güvenliktir. 90 bin katılımcının yüzde 54’ü bir sonraki otomobil alımlarında bunu istediklerini söyledi. Bu özellik, Akıllı Şerit Müdahalesini (LI) içerecek şekilde geliştirilmiştir. Sürücüyü uyarmanın yanı sıra, otomobilin şeridinden çıktığını tespit ederse çarpışma olasılığını azaltmak için otomatik olarak fren uygulayabiliyor. Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor

 

6- Apple Carplay ve Android Auto

 

Bugün birçok yeni otomobil alıcısı, özellikle genç nesil, teknoloji konusunda çok bilgili. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ankete katılanların yüzde 53’ü Apple Carplay ve Android Auto’yu istiyor. İşlevsellik ve görüntü açısından çok benzer olan bu teknik özellikler, bir otomobilin sürücüler için bilgi-eğlence deneyimini geliştirmede büyük rol oynuyor. Sürücülerin tanıdık ve son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla bir otomobilin bilgi-eğlence sistemini kullanmalarına yardımcı oluyorlar.

 

7- Elektrikli Ön Yolcu Koltukları

 

Lüks otomobillerin çoğu, 6 veya 8 yönlü ayarlamalar ve 22’ye kadar oturma pozisyonu sunan elektrikli koltuklara sahiptir. Oturma pozisyonunu ön yolcuya en uygun pozisyona ayarlamak için elektrik motorlarına bağlı bir anahtar, düğme veya kumanda koluna sahiptirler. Elektrikli ön yolcu koltukları, sürücü ve yolcunun konforunu önemli ölçüde artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, farklı yükseklikteki yolcular için dar iç mekana sahip otomobilleri daha uygun hale getiriyorlar. AutoPacific’in anketine katılanların yüzde 52’si yeni alacakları otomobilde bu koltuklara sahip olmakla ilgilendiklerini belirtti.

 

8- LED Ambiyans Aydınlatmaları

 

led aydinlatma

 

Aracınızın iç zenginliğini birkaç basamak yukarı çıkarmanın bir yolu, ortam aydınlatması olarak da adlandırılan LED ortam aydınlatması eklemektir. LED lambalar, güzel görsel efektlerinden dolayı genellikle estetik için kullanılır. Genellikle, sürücünün müziğin ritmine göre özelleştirebileceği bir çeşit renklendirme veya aydınlatma modu vardır. Çoğunlukla ayak boşlukları, koltuklar, bardak tutucular, klima kontrol havalandırmaları, hoparlör çevreleri, ön panel veya kapılar etrafına takılır. Her ne kadar yeni olmasa da, bu harika LED ışıklar, AutoPacific’in araştırmasına katılanların yüzde 52’sinin bir sonraki yeni otomobilinde istediği bir özellik olmuş. Hem de satış sonrası dışarda kolayca kendileri yaptırabilmelerine rağmen!

 

9- Havalandırmalı veya Soğutmalı Koltuklar

 

Hem havalandırmalı hem de soğutmalı koltuklar, birçok küçük delik içeren gözenekli döşeme kullanır. Koltuğun içine yerleştirilmiş fanları ve kanalları kullanarak, koltuğun küçük deliklerinden eşit şekilde hava üflerler ve sıcak havalarda yolcuları serin tutarlar. Soğutmalı koltukların soğutma etkisi, havalandırmalı koltuklardan daha üstündür. Bunun nedeni, soğutulmuş koltukların soğutulmuş havayı püskürtmesi, havalandırmalı koltukların ise ortam havasını kullanmasıdır. AutoPacific’in araştırma katılımcılarının yarısı, yeni araç alımlarında her ikisini de arzu ettiklerini belirtti.

 

10- Hafızalı Sürücü Koltuğu Özelliği

 

Hafızalı koltuklar, tek bir araç kullanan birkaç sürücü için uygundur ve farklı vücut tipleri veya oturma tercihlerine sahiptir. Otomobil üreticileri yalnızca iki konum sunar, ancak bazı modeller üç adede kadar bellek konumunu destekler. AutoPacific’in çalışmasındaki sürücülerin yüzde49’u, lüks olmayan birçok araçta yaygın olmadığı için bu özelliğin var olmasını istiyor.

 

Otomobil Alacaklar Dikkat En Çok Bu Özellikler İsteniyor

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Japon Otomobil Markaları Neden Çok Tutuluyor?