DOLAR

32,2511$% 0.14

EURO

35,0023% 0.27

STERLİN

41,0886£% 0.43

GRAM ALTIN

2.417,88%0,36

ONS

2.333,61%0,22

BİST100

10.676,65%-1,07

BİTCOİN

2217865฿%0.17188

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Honda Otomobillerindeki Donanım Seçeneklerini Azaltma Kararı Aldı

Honda Otomobillerindeki Donanım Seçeneklerini Azaltma Kararı Aldı

Honda Otomobillerindeki Donanım Seçeneklerini Azaltma Kararı Aldı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

2025 yılına kadar maliyetlerini yüzde 10 azaltmayı hedefleyen Honda Otomobillerindeki Donanım Seçeneklerini Azaltma Kararı Aldı.

REKLAM

 

honda model azaltma

 

Honda Otomobillerindeki Donanım Seçeneklerini Azaltma Kararı Aldı

 

REKLAM

Honda, maliyet azaltma çalışmaları ve Avrupa’daki üretim ağının yeniden yapılandırılması ile cari mali yılda işletme karında yüzde 6 artış hedefliyor. Küresel üretim maliyetlerini 2025 yılına kadar yüzde 10 azaltmak isteyen Honda, karşılaştığı maliyet baskısından kurtulmak amacıyla modellerindeki donanım seçeneği sayısını da azaltacak. Honda CEO’su Takahiro Hachigo, otomobillerdeki şu anda mevcut olan varyasyon sayısının çok yüksek olduğunu, aşırı karmaşıklığa ve gerektiğinden daha yüksek maliyetlere yol açtığını söyledi. Bu sorunu çözmek için, Honda’nın küresel modeller için donanım ve opsiyon seviyesindeki varyasyon sayısını şimdikinin üçte birine indireceğini söyleyen Hachiogo, birden fazla bölgede satılan bazı benzer bölgesel modelleri “ortadan kaldıracaklarını ve birleştireceklerini” söyledi.

 

Yüzde 10 Maliyet Azaltma Hedefi

 

Böylece şu anda yüzde 90 gibi kapasite kullanımı olan Honda fabrikalarının 2020 itibariyle yüzde 100 kapasite kullanımına geçeceğini belirten Hachigo, küresel üretim maliyetlerini de 2018 seviyelerine kıyasla 2025 itibariyle yüzde 10 azaltmayı hedeflediklerini açıkladı. 2021 yılına kadar İngiltere ve Türkiye’deki montaj tesislerini kapatmayı planlayan Honda, elde etmeyi planladığı karını 2020 Mart’a kadar 770 milyar Yen (7 milyar Dolar) seviyelerinde olduğunu açıkladı. Honda’nın 2019 Mart ayında sona eren 2018 yılı 2018 faaliyet karı ise 803 milyar Yen olması tahmin edilirken 726 milyar Yen olduğu açıklandı.

 

Honda Türkiye’deki Fabrikasını Kapatıyor

 

Honda Türkiye A.Ş, önce 2021 yılında mevcut Civic Sedan modelinin üretiminin tamamlanıp bitirileceğini açıklamıştı. Bu açıklama acaba Honda hangi modeli Türkiye’de üretecek diye düşünmemize sebep olmuştu ki Honda’dan şok bir karar gelmişti ve Türkiye’deki otomobil üretim operasyonunu sonlandırma kararı açıklanmıştı. Kararın, küresel otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyon alanında yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelere bağlı olarak uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerekliliği nedeniyle alındığı açıklanmıştı. Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura alınan karara ilişkin yorumunda, “Hızla değişen piyasa dinamikleri ve teknolojik gelişmelere öncülük etme ihtiyacının farkındayız. Bu durum, Türkiye’deki otomobil üretim operasyonumuzu da kaçınılmaz olarak etkiliyor. Çalışma arkadaşlarımızın mutluluğu Honda’nın birincil önceliğidir. Bu küresel kararı mümkün olan en makul şekilde uygulamak adına, beceri geliştirme eğitimleri ve yeniden istihdam yardımı da dâhil olmak üzere, karardan etkilenen çalışanlarımızın ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayacağız. Bu kararın sonuçlarını çalışanlarımız, bayilerimiz ve paydaşlarımızla yakın işbirliği içinde değerlendirmeye devam edeceğiz” demişti.

 

Makyajlanan Honda HR-V Türkiye’de Satışa Sunuluyor haberini de okuyabilirsiniz…

 

Makyajlanan Honda HR-V Türkiye’de Satışa Sunuluyor

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tofaş’tan Fiat Egea Model Ailesini Yenileyecek Yeni Yatırım Hamlesi