8 Mayıs 2019 11:22:33 | Son Güncelleme: 8 Mayıs 2019 11:22:33

Tofaş’tan Fiat Egea Model Ailesini Yenileyecek Yeni Yatırım Hamlesi

Tofaş’tan 2015 yılında 1 milyar Dolarlık yatırımla hayata geçirdiği üstlendiği Fiat Egea Model Ailesini Yenileyecek Yeni Yatırım Hamlesi.

 

 

Tofaş’tan Fiat Egea Model Ailesini Yenileyecek Yeni Yatırım Hamlesi

 

Tofaş, 2015 yılında 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Egea model ailesine 225 milyon dolar tutarında facelift yatırımı gerçekleştirecek. Egea ailesi üretimine 2024 yılına kadar devam edecek olan Tofaş, yeni yatırım kapsamındaki yenilikleri 2020 yılının son çeyreğinden itibaren devreye alacak. Yeni yatırımla birlikte 2015-2018 yılları arasında 500 bin adetlik üretim rakamına ulaşmayı başaran Egea üretiminin 2024 yılı sonunda kadar toplam 1 milyon 450 bin adetlik üretim rakamına ulaşması hedefleniyor.

 

“Türkiye Otomotiv Sanayisine Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz”

 

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Tofaş Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea ile önemli sorumluluklar üstlendi. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model olan Fiat Egea, son 3 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu. Model ailesi, sağladığı ihracat hacmi ile Türkiye ekonomisine önemli bir katma değer sağladı ve bunu sürdürecek. 2018 Tofaş’ın kuruluşunun 50’nci yıl dönümüydü. Biz en az bir 50 yıl daha Türkiye’nin önde gelen ve küresel arenada rekabetçiliğini koruyan şirketi olmaya devam etmek niyetindeyiz. Müşterilerimizin ihtiyacını takip ederek, ürün, hizmet ve teknolojimizde rekabetçiliğimizi sürdürecek yeniliklere yatırım yapmaya ve yaptığımız yatırımlarla, Türkiye otomotiv sanayisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Fiat Egea’nın Yeni versiyonu Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı haberini de okuyabilirsiniz…

 

Fiat Egea’nın Yeni versiyonu Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara