DOLAR

27,5041$% 0.18

EURO

28,8150% 0.07

STERLİN

33,2202£% 0.06

GRAM ALTIN

1.614,12%0,08

ONS

1.824,35%-0,19

BİTCOİN

755160฿%-2.87072

ETHEREUM

45523Ξ%-4.25046

a
REKLAM
REKLAM
  • Vidyoto
  • HABER
  • Çarpışma Önleyici Sistem Meğerse Tam Çalışmıyormuş

Çarpışma Önleyici Sistem Meğerse Tam Çalışmıyormuş

Çarpışma Önleyici Sistem Meğerse Tam Çalışmıyormuş
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

ABD otomobil teşkilatı AAA tarafından yapılan testlerin sonuçlarına göre Çarpışma Önleyici Sistem Meğerse Tam Çalışmıyormuş.

 

carpisma onleyici sistem

 

Çarpışma Önleyici Sistem Meğerse Tam Çalışmıyormuş

 

REKLAM

ABD otomobil teşkilatı AAA, 2019 model Chevrolet Malibu, Honda Accord, Tesla Model 3 ve Toyota Camry modellerinin çarpışma önleyici sistemlerini test etti. Yapılan testlerde, araç çarpışmalarını engellemek için tasarlanan otomatik acil durum fren sistemine sahip otomobillerin yüzde 60’ı, karşıdan karşıya geçen yetişkin kukla yaya hedeflerine çarptı. Trafiğe kapalı alanda, gündüz saatlerinde 32 km/s hızla giden otomobillerle yapılan bu testler, çocuk kukla yaya hedeflerinde, daha yüksek hızlarda ve gece saatlerinde ise daha kötü sonuçlar ortaya çıkardı. 32 km/s hızda çocuk kukla yaya hedeflerine çarpma yüzde 89 gibi büyük bir orana çıkarken, 48 km/s hızla, hiçbir sistem bir çarpışmayı engelleyemedi. AAA’nın otomotiv mühendisliği ve endüstri ilişkileri müdürü Greg Brannon, “Sistemlerin nasıl çalıştığını anlamak ve iyi çalıştıkları yerler hakkında bir fikir edinmek istedik. Tüm senaryolarda iyi çalışacaklarını umuyorduk. Bulduğumuz şey oldukça farklı bir şeydi. Şok edici bir şekilde, herhangi bir bildirim ya da hız azalması olmadı. Bu, yaya ölümlerinin yüzde 75’inin gece gerçekleştiğini düşünmek çok rahatsız edici. Bu kesin bir endişe” dedi.

 

Atılması Gereken Daha Çok Adım Var

 

3 Ekim tarihinde açıklanan bulgular, yaya ölümlerinin son 30 yılda en yüksek seviyelere ulaştığı ve yeni çarpışmadan kaçınma teknolojilerinin yaygın olarak potansiyel bir çözüm olarak görüldüğü bir zamanda ortaya açıklandı. Organizasyonun direktörü Jonathan Adkins, “Alarm zilleri bu konuda ses çıkarmaya devam ediyor. Yayaları korumak ve kazalardan sonra meydana gelen ölüm rakamlarını aşağıya düşürmek için ortak çabalarımızı güçlendirmemiz gerektiği açık” diye konuştu. AAA’nın bulguları, çözümün daha kapsamlı bir parçası olmak için teknolojinin ne kadarını geliştirmesi gerektiğini gösteriyor.

REKLAM

 

Ürkütücü Rakam! Trafik Kazalarında Ölenlerin Sayısı 1.35 Milyon Oldu haberini de okuyabilirsiniz…

 

Ürkütücü Rakam! Trafik Kazalarında Ölenlerin Sayısı 1.35 Milyon Oldu

 

REKLAM
REKLAM

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Volkswagen Yeni Golf’ün İç ve Dış Taslaklarını Yayınladı