Volkswagen Yeni Golf’ün İç ve Dış Taslaklarını Yayınladı

Volkswagen, MQB mimarisini kullanmaya devam edecek olan ve Aralık 2019’da piyasaya sürülecek olan Yeni Golf’ün İç ve Dış Taslaklarını Yayınladı.

 

 

Volkswagen Yeni Golf’ün İç ve Dış Taslaklarını Yayınladı

 

Dış tasarımı her zamankinden daha dinamik görünen ancak yine de her açıdan Golf olduğu belli olan yeni modelin eskizleri, Golf’ün daha geniş bir tamponun ve ön uç boyunca uzanan daha dar bir far tasarımına sahip olacağını gösteriyor. Volkswagen yöneticileri, Golf’ün tamamen dijital bir kokpite ve gelişmiş sürücü yardımı özellikleri ve çevrimiçi tabanlı işlevler ve servisler ile bağlantı için bir standart oluşturacağını söyledi. MQB mimarisini kullanmaya devam edecek olan Golfün, daha fazla iç mekan oluşturmak için daha uzun bir dingil mesafesine sahip olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda ilk kez sunulan 48 voltluk hafif hibrit ile daha yeşil motorlara sahip olacak olan yeni Volkswagen Golf’ün plug-in hibridindeki mesafesi 50 km’den 80 km’ye çıkması bekleniyor.

 

 

VW Grup CEO’su Herbert Diess yöneticilere bu yaz gerçekleştirilen şirket içi toplantıda yeni Volkswagen Golf’ün yıl sonunda Avrupa showroomlarına gelmesi gerektiğini söyledi. Volkswagen daha önce Golf’ün 2020 Şubat ayının sonunda geleceğini söylemişti. Yeni Golf, kompakt hatchback segmentinde bir referans noktası olarak kabul edilen Golf’ün 8’inci nesli. 2018 yılında Avrupa’da 832 bin adet satılan Golf, Volkswagen markasının dünya çapında en popüler modelleri arasında yer alıyor. Yeni Volkswagen Golf,  24 Ekim’de Wolfsburg’daki bir dünya galasında tanıtılacak.

 

Volkswagen Türkiye Fabrikası Manisa’da Hangi Modelleri Üretecek? haberini de okuyabilirsiniz…

 

Volkswagen Türkiye Fabrikası Manisa’da Hangi Modelleri Üretecek?

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?