Boğaz Köprüleri Yüzde 48 Otoyollar Yüzde 15 Zamlandı

KGM’nin açıklamasına göre 3 Ocak’tan itibaren Boğaz Köprüleri Yüzde 48 Otoyollar Yüzde 15 Zamlandı. Osmangazi Köprüsü geçişi ise yüzde 26 indirildi. 

KGM'nin açıklamasına göre 3 Ocak'tan itibaren otoyollar yüzde 15, Boğaz köprüleri de yüzde 48 zamlandı. Osmangazi Köprüsü geçişi ise yüzde 26 indirildi.

 

Boğaz Köprüleri Yüzde 48 Otoyollar Yüzde 15 Zamlandı

 

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamaya göre,  Boğaz Köprüleri’nde gerçekleştirilen bakım/onarım çalışmaları, işçilik ve malzeme fiyatlarında yaşanan artışlar ile bakım-işletme maliyetindeki yükselmelerle beraber 2017’deki tahmini ÜFE oranı baz alınarak gerekli görünmesi nedeniyle ücretli hizmet veren otoyolların geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeye göre otoyol ücretleri ortalama yüzde 15, Boğaz Köprüleri geçişleri de ortalama yüzde 48 artırıldı. 6. Sınıf HGS abonesi olmak şartıyla motosikletler  de 1. sınıf ücretin yarısı ile otoyol ve Boğaz Köprüsü ücret toplama istasyonlarından geçiş yapmaya devam edecek. Buna göre otoyollarda en yakın mesafe geçiş ücreti 2.25 TL, en uzak mesafe ücreti 20 TL, Boğaz Köprüleri otomobil geçiş ücretleri ise 7 TL olarak belirlendi.

 

KUZEY ÇEVRE OTOYOLU VE YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ ZAMLANDI

 

 

KGM ayrıca yap-işlet-devret sözleşmesi gereği İstanbul Kuzey Çevre Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprü ücretlerinin yüzde 20 zamlandığını açıkladı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü tarifesi birinci sınıf araçlar 11.95 TL, ikinci sınıf araçlar 15.90 TL, üçüncü sınıf araçlar 29.50 TL, dördüncü sınıf araçlar 74.95 TL, beşinci sınıf araçlar 93.20 TL, altıncı sınıf araçlar 8.35 TL olarak belirlendi.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETİ İNDİRİLDİ

 

 

KGM İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Gebze-Orhangazi kesimi ve Osmangazi Köprüsü ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yap-işlet-devret uygulama sözleşmesi gereği İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Gebze-Orhangazi kesiminde uygulanan geçiş ücretleri ortalama yüzde 20 oranında artırıldı. Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ise yüzde 26 oranında indirildi. Buna göre Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 65.65 TL olarak belirlendi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?