DOLAR

33,0333$% -0.15

EURO

35,9808% -0.52

STERLİN

42,7123£% -0.33

GRAM ALTIN

2.546,81%-2,07

ONS

2.398,82%-1,89

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2191231฿%3.97892

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu İçin Büyük İşbirliği

Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu İçin Büyük İşbirliği

Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu İçin Büyük İşbirliği
0

BEĞENDİM

REKLAM

Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu ve Yüzde 100 Elektrikli SUV Geliştirmek için iki Japon marka büyük işbirliği sürecini başlattı.

 

Toyota ve Subaru isbirligi

 

Yüzde 100 Elektrikli Araç Platformu İçin Büyük İşbirliği

 

Geliştirme, üretim ve satış olmak üzere çeşitli alanlarda 2005’ten bu yana işbirliği halinde olan Toyota ve Subaru orta ve büyük ölçekli yüzde 100 elektrikli binek araçlar platformu ve C segmenti için yüzde 100 elektrikli SUV model geliştirmek adına yeni bir anlaşmaya imza attı. 2012’de birlikte geliştirilen arkadan itişli Toyota 86 ve Subaru BRZ; Toyota’nın hibrit teknolojisiyle yapılan ve Amerika’da satışa sunulan plug-in hibrit Subaru Crosstrek Hybrid gibi modelleri birlikte geliştiren Toyota ve Subaru, imza attıkları işbirliğiyle çeşitlenen ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde çözmeyi amaçlıyor. Bu yönde ilk adım olarak ise, iki şirket teknolojilerini ortaya koyarak yüzde 100 elektrikli araçlara özel olarak bir platform geliştirecek. Bu platform ise geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek şekilde C segmenti ve D segmenti sedanlar ile SUV’lar için kullanılabilecek.

 

Elektrikli Araçlar İçin Batarya Üretimi

 

Toyota Panasonic Elektrikli Araclar

 

Ayrıca Toyota, elektrikli otomobiller için Panasonic ile önemli bir işbirliğine imza atarak otomotiv sektörü için prizmatik batarya üretecek yeni bir şirket kurulacağını açıkladı. 2020’nin sonunda kurulacak şirkette öz sermaye katılım oranı yüzde 51 Toyota, yüzde 49 Panasonic şeklinde olacak. Toyota ve Panasonic işbirliği, prizmatik lityum iyon bataryalar, katı hal bataryaları ve gelecek jenerasyon bataryaların araştırma, geliştirme, ürün mühendisliği, üretim, tedarik, sipariş ve yönetimini içerecek. Diğer taraftan Toyota ve Panasonic global ısınma, hava kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi gibi toplumsal meselelerin çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Toyota batarya hücreleri için geliştirme ve ürün mühendisliği alanında ekipman ve personel sağlayacak. Ortaklıkta görev alacak kişi sayısı 3 bin 500 civarında olacak ve üretilen ürünler çeşitli otomobil üreticilerine satılacak. Yapılan işbirliği ile Toyota’nın ve diğer otomobil markalarının elektrikli araçlarının yaygınlaşmasına katkı sağlanması, hedeflenirken yüksek kapasiteli otomotiv prizmatik bataryaların, sektöre hem performans hem de maliyet açısından önderlik yapması planlanıyor.

 

“Yeni şirket için beklentilerimiz büyük”

 

Toyota Genel Müdür Yardımcısı Shigeki Terashi konuyla ilgili olarak:  “Panasonic ile birlikte, elektrikli araç teknolojisinin temelinde yatan unsurlardan biri olan batarya konusunda rekabet düzeyimizi artırmak istiyoruz. Toyota’nın ve diğer otomobil üreticilerinin elektrikli araç sayısının artmasına katkı sağlayarak, global ısınma, enerji ve çevre ile ilgili sorunların çözümüne yardımcı olmak istiyoruz. Yeni şirket için beklentilerimiz büyük. 2017’de açıkladığımız gibi (globalde yıllık 5.5 milyon elektrikli araç satışı) elektrikli araç hedefimizde daha fazla müşteriye daha iyi elektrikli araç üretmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır haberini de okuyabilirsiniz…

 

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dacia Sandero Logan MCV Duster ve Lodgy’de Yeni Motor Seçeneği