DOLAR

28,9176$% 0

EURO

31,3046% -0.15

STERLİN

36,5093£% -0.1

GRAM ALTIN

1.876,53%-0,41

ONS

2.016,70%-0,46

BİTCOİN

1219815฿%1.56114

ETHEREUM

64058Ξ%-0.33636

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, C-SUV ile pazara gireceklerini belirterek, “Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır” dedi.

REKLAM

 

suv car cover

 

REKLAM

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır

 

REKLAM
REKLAM

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Sabancı Üniversitesinde gerçekleştirilen “Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması”nın ödül töreninde “Türkiye’nin Otomobili Projesi ve Otomotiv Ekosisteminin Dönüşümü” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Yerli otomobilin küresel ortamda rekabet eden, yeni nesil doğuştan elektrikli, otonom sürüş seviyesi 3’e hazır, bağlantılı ve internete uyumluluk olarak doğuştan itibaren planlı, akıllı bir cihaz olacağını söyleyen Karakaş, “TOGG olarak şarj altyapısından nesnelerin bağlantısına, yeni start up’lardan yeni yan sanayilere kadar geniş bir mobilite ekosistemi oluşturacağız” dedi.

 

“Otomobilin 1000’e yakın özelliğini bugünden belirledik”

 

gurcan karakas togg ceo

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş

TOGG bünyesinde Türkiye’nin teknoloji konusunda sinerji yaratacak şirketleri olduğunu, ve dünya otomotiv pazarında giderek büyüyen segmente yatırım yapacaklarını açıklayan Karakaş, “2022 yılında C segmenti SUV araçla pazara giriyoruz. İki-üç yıldan sonra AB merkezli ihracat pazarlarına yönlendirmek istiyoruz. Bu projenin hesabı, kitabı aslında 15 sene. 2022 yılına kadar piyasaya çıkana kadar, her hafta her ay ne yapacağımız programlandı. Planı tıkır tıkır işletiyoruz. Teknoloji sayesinde otomobilin kendisi bir yaşam alanına dönüşecek. Otomotivin mobilite ekosistemine dönüşümü bu anlamda önemli bir fırsat yaratıyor. Biz de bu nedenle bir otomobilden daha fazlasını hedefliyoruz. Otomobilin 1000’e yakın özelliğini bugünden belirledik” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: tr.motor1.com

 

Yerli Otomobilin Yerlilik Oranı Belli Oldu haberini okumak için tıklayın

 

Yerli Otomobilin Yerlilik Oranı Belli Oldu

 

 

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Akaryakıt Sektöründen Devlete Vergi Vurgunu