Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası Kapsamı Genişledi

Kamu bankaları tarafından binek otomobiller ile ticari araçlara yönelik uygulanan Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası Kapsamı Genişledi.

 

kamu banka kredi kapsam

 

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası Kapsamı Genişledi

 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Türkiye’de üretilen binek otomobil ile ticari araç alımlarında kredi faizlerini düşürdüğünü açıklamıştı. İlk açıklamada binek otomobilde Fiat, Honda, Hyundai ve Renault Mais firmaları ile, ticari araçlarda ise Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa ile anlaşıldığı belirtilmişti. Bu ilk açıklamanın ardından yeni markalar da kampanyay dahil oldu. Binek otomobillerde Toyota, ticari araçlarda ise Mercedes-Benz, Otokar ve BMC de düşük faizli kredi kampanyasına katıldı. 1 Ekim tarihinde başlayan ve 31 Aralık tarihine kadar devam edecek olan kampanya kapsamında, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Türkiye’de üretilen binek otomobiller için 50 bin TL ile 120 bin TL arasındaki kredi kullanımlarında 18-36 ay vadede kredi faizini aylık yüzde 0,49-0,69 aralığına düşürdü. Yine Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Türkiye’de üretilen ticari araçlar için 72 bin – 120 bin TL kredi kullanımında 30-60 aylık vadede kredi faizini aylık yüzde 0,49-0,69 aralığına düşürdü.

 

Otomotiv Sektöründe Önemli Bir Hareketlilik Hedeflenmektedir

 

Açıklamada “Firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için; Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilerimize uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedeflenmektedir. Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilerimize uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedeflenmektedir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM