13 Haziran 2016 10:27:48 | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2018 09:28:20

YENİLENEN CLIO GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYOR

Dünya çapında 13 milyon satış adedine sahip Clio’nun lansmanından tam 20 yıl sonra Renault, Clio’yu yeniliyor ve gün yüzüne çıkarıyor. Clio Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde yollarda görülmeye başlayacak.

13.06.2016

Renault_Clio_2

Belli modellerde yer alan C şekilli gündüz sürüş ışıklarını da içeren full-LED aydınlatma imzası sayesinde yeni Clio, Renault’nun tasarım kimliğini vurgulamayı sürdürüyor. Aracın ön kısmında üzerinde Renault logosu yer alan ızgara tamamıyla yeniden tasarlandı ayrıca alt kısmı otomobile daha modern bir hava katmak amacıyla genişletildi. Arkada ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlandı. Clio’ya dört yeni renk seçeneği eklendi (Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi). Bununla birlikte yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunuluyor olacak. Clio, daha önce Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemeler ile donatıldı. İç mekanda kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik akşamların dokunuş ve görsel kalitesine özel önem gösterildi. Krom detaylar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip; renkler ise çok daha seçkin. Clio baştan çıkarıcı tasarım ve yüksek kaliteli detaylar arasında son derece çekici bir denge oluşturuyor.

HER İHTİYACA CEVAP VEREN ÖZELLİKLER

6 vitesli düz vites kutusu ile eşleştirilen daha güçlü ve yakıt açısında verimli 1.5 dCi 110 dizel motor, Clio’nun motor seçeneğini zenginleştiriyor. Benzinli EnergyTCe 120 motorla birlikte altı vitesli düz vites kutusu ile ayrıca sunuluyor. Clio tam 11 motor/vites kutusu seçeneği sayesinde pazarın en geniş aktarma yelpazesinden birini sunuyor. Clio, müşterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere geniş bir opsiyon seçeneği sunması bakımından Media NavEvolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor. Clio, çok daha etkileyici bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli. Arka park sensörlerine ek olarak Clio,versiyona bağlı olarak,ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunuyor. Daha üstsegment modellerde bulunan Easy Park Assistsistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılıyor.

Etiketler:
Clio Renault
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak