Yeni Tasarım, Yeni Teknolojik Unsurlar ve Yeni Motorlarıyla Peugeot 308 Tanıtıldı

Hatchback ve station wagon gövde seçeneği ile yeni yüzünü gösteren Peugeot 308, yeni BlueHDi 130 S&S ve BlueHDi 180 S&S dizel motorlar ile kombine yeni 8 kademeli otomatik şanzımanı ile dikkat çekiyor.

 

 

Access, Active, Allure, GT Line, GT ve GTi olmak üzere 6farklı donanım seviyesi ile sunulan Peugeot 308, markanın yeni ön tasarımını yansıtan Köşeli ve sert hatlı ön tampona, ‘Aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgaraya, şık ve dinamik tasarımlı motor kaputuna, temiz havanın motora ulaşmasını sağlayan üç parça büyük gündüz LED’leriyle sis farlarına ev sahipliği yapan hava giriş ızgaralarına kavuşmuş. İç mekanda, yeni grafik efektleriyle 3 boyutlu uydu navigasyona ve tüm fonksiyonlarla kolay erişim sağlayan kapasitif dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Cockpit’in yer aldığı Peuget 308’deki i-Cockpit akıllı telefonun ekranını aracın dokunmatik ekranına yansıtan Mirror Screen özelliğine sahip. Mirror Screen özelliği Mirrorlink, Android Auto ve Apple Carplay olmak üzere sektörde yaygın olarak kullanılan üç farklı protokolü destekliyor.

 

 

Yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni motor ve güç aktarma organları

Yeni Peugeot 308’in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli ve dizel motor seçenekleri görev yapıyor. Yeni Peugeot 308 GT’de sunulan BlueHDi 180 S&S dizel motor Japon şanzıman firması Aisin ile birlikte geliştirilen tamamen yeni stop&start özellikli 8 kademeli EAT8 tam otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. 3 silindirli benzinli PureTech 130 S & S motor, yeni 6 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine edilmiş. Ayrıca Peugeot 308, PSA Grubu’nun yeni BlueHDi 130 S&S dizel motorunu kullanan ilk modeli. Sıralı dört silindirli bu motor da yakıt kullanımı ve egzoz emisyon kontrolü ile destekleniyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?