Yeni Peugeot 208 Euro Ncap 2019’dan 4 Yıldız Aldı

Yetişkin Yolcuda yüzde 91, Çocuk Yolcuda yüzde 86 ve Güvenlik Yardımcısında yüzde 71 başarı elde eden Yeni Peugeot 208 Euro Ncap 2019’dan 4 Yıldız Aldı.

 

 

Yeni Peugeot 208 Euro Ncap 2019’dan 4 Yıldız Aldı

 

Peugeot 208, 1.2L Puretech 75 motorlu versiyonu ve standart güvenlik donanımı ile Euro Nacp 2019 testine girdi. Yetişkin yolcu korumada toplamda 34.7 puanla yüzde 91’lik oran yakalayan yeni Peugeot 208, yolcu korumada toplamda 42.5 puanla yüzde 86’lık oran yakaladı. Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları testinden toplamda 26.9 Puan alarak yüzde 56 başarı oranı alan yeni Peugeot 208, Güvenlik Yardımcısı EKipmanlarından da toplamda 9.2 puanla yüzde 71’lik oran elde etti.

 

Pegeot 208 Çarpışma Testi İçin Euro Ncap Yorumu

 

Euro Ncap’in yeni Peugeot 208 için test sonrası yorumlarında şunlar söylendi: “Peugeot 208’in yolcu bölmesi ön çarpışma testinde sabit kaldı. Sürücünün ve yolcunun dizleri ve uyluklarının iyi korunduğu gözlendi. Peugeot, farklı boyutlarda ve farklı pozisyonlarda oturanlar yolculara da aynı performansta koruma sağlayacağını gösterdi. Tam genişlikte sert bariyer testinde sürücü göğüs bölgesi için marjinal bir koruma seviyesi olduğu anlaşıldı. Hem sürücü hem de arka yolcu için tüm kritik vücut bölgelerinin korunması iyi veya yeterliydi. Yan bariyer testinde 208, tüm kritik vücut alanlarını iyi bir şekilde koruyarak maksimum puan aldı. Ön koltuklar ve koltuk başlıkları, arkadan çarpma durumunda çarpma yaralanmalarına karşı iyi koruma sağladı. Ancak arka koltuk sırası puanlamada iyi değildi, çünkü orta koltukta bazı donanım seviyelerinde baş dayaması bulunmuyor. Yeni Peugeot 208’de standart ekipman olarak otonom acil fren (AEB) var. Düşük hızlarda şehir içinde başka bir araca karşı yapılan testlerde, şehir, sistem tüm senaryolarda çarpışmadan kaçma yada çarpışmayı hafifletmede iyi bir performans göstermiştir. Peugeot 208’in AEB sistemi, diğer araçların yanı sıra yayaları da tespit edebiliyor. Testlerde, sistem yeterli şekilde performans gösterdi. Standart sistem kamera tabanlı ancak bisikletler gibi hızlı hareket eden hassas yol kullanıcılarına cevap veremiyor.”

 

Pegeot 208 Çarpışma Testi Videosu

 

 

 

Cevap Verin

Please enter your comment!
İsminizi yazın