DOLAR

18,8327$% 0.02

EURO

20,2146% 0.06

STERLİN

22,7650£% 0.36

GRAM ALTIN

1.133,35%0,14

ONS

1.875,12%0,27

BİTCOİN

429771฿%-0.92656

ETHEREUM

30944Ξ%0.02823

a
REKLAM

Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Sistemi Yenilenecek

Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Sistemi Yenilenecek
0

BEĞENDİM

REKLAM

2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’ndaki otoyol ve köprü ücretlerine ilişkin yeni bir düzenleme ile Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Sistemi Yenilenecek.

 

otoyol ve kopru gecis ücretleri sistemi yenilecek e1573138340677

 

Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Sistemi Yenilenecek

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, otoyol ve köprülerde “dinamik fiyatlandırma” modeline geçecek. Yeni model talep yönetim sistemi olacak. Talep yönetim sistemi ile talebin az olduğu dönemlerde otoyol ve köprü geçiş ücretleri daha ucuz olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2020’de otoyol ve köprü geçiş ücretleri için gerçekleştireceği “dinamik fiyatlandırma” ile ilgili çalışmaya ilişkin raporunda, “Avrupa’da da kullanılan dinamik fiyatlandırma modelinde kullanıcıların talebi 7 gün 24 saat boyunca özel yazılımlarla takip ediliyor. Fiyatlandırma stratejisi de bu yazılımlar aracılığıyla talebin yoğunluğuna ya da azlığına göre değişebiliyor. Havayolu şirketlerinin de kullandığı yöntemle, işletmecinin zararına yol açmadan, daha az yoğun dönemlerde daha ucuza kullanılabilmesi amaçlanıyor” denildi.

 

Karayolu Bakım ve Onarım Hizmetleri Özel Sektöre Verilecek

 

Raporda aynı zamanda karayollarına ilişkin yapılacak çalışmalarla da ilgili kararlara yer verildi. Buna göre, karayolu ağında bakım ve onarım hizmetlerinin ağırlıklı olarak özel kesim marifetiyle performans esaslı sözleşmelerle yürütülmesi için gerekli hukuki ve kurumsal düzenlemelerle ilgili çalışmalar tamamlanacak. Trafik güvenliği konusunu güvenli sistem yaklaşımı temelinde yönetilmesini teminen yalnızca karayolu trafik güvenliğinden sorumlu bir yapının tesis edilmesine ilişkin kavramsal çerçeve, program ve kurumsal yapının tasarımı da tamamlanacak. İçişleri Bakanlığı’nın sorumlu olacağı yeni yapılanmanın içerisinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da yer alacak.

 

Ayrıca ulaştırma sektöründeki projeler, trafik hacmi ilerleme ve ihale durumu gibi kriterler göz önünde bulundurularak verimlilik odağında gözden geçirilecek, yapılabilirliğini kaybetmiş projeler sonlandırılacak.

 
Kaynak: CNNTürk

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toyota C-HR Yenilenen Tasarımıyla Satışa Sunuldu