28 Mart 2018 17:57:52 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 18:18:31

Yeni Hyundai Tucson 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Makyaj operasyonu ile dış ve iç tasarımında sportifliği artırılan Yeni Hyundai Tucson 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı.

 

 

Yeni Hyundai Tucson 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

 

Hyundai Tucson, basamaklı ızgarası, LED farları, geniş girişli ön tamponu, ikiye ayrılmış sis farları ve gündüz sürüş lambaları ön tasarımındaki değişiklikleri hemen ön plana çıkarıyor. Havalandırma ızgaralarının tasarımı değiştirilirken üzerine eklenen krom kaplamalar şık bir görünüm sunmuş. Yeni Hyundai Tucson arka tarafta da yeni tasarıma kavuşmuş. Köşeleri yumuşatılan arka farlara LED özelliği eklenirken, tamponun alt kısmı ve egzoz çıkışları da değiştirilmiş. Yeni tip 18 inç jantlar ile yeniden tasarlanan 17 ve 19 inç jantlar sunan Yeni Hyundai Tucson, Limited versiyonda yan camların altına eklenen krom kaplama ile cesur görünümü daha da artırmış. Yeni köpekbalığı yüzgeci anteni de tüm donanımlarda için standart olarak sunulacak.

 

Yeni Hyundai Tucson Foto Galeri için görsele tıklayın…

 

 

Hyunda Tucson’un iç mekanı da yenilendi. Kokpitin üst kısmı tamamen değişirken aynı zamanda alt kısımla birleşim yeri de deriyle kaplanmış. i30 ve Santa Fe modellerinde de kullanılan 7 inç dokunmatik multimedya sistemi de aracın bir diğer yeni özelliği. 7 inçlik Display Audio sistemi Apple CarPlay  ve Android Auto özellikleri sunuyor. Ayrıca, 3 yıl boyunca ücretsiz Blue Link hizmetine sahip Blue Link Connected Car System, başlangıç seviyesinden itibaren sunuluyor. Orta seviye donanımda USB şarj cihazı eklenmişken üst donanım seviyesinde ise Android cihazların yanı sıra Apple iPhone 8 ve iPhone X için kullanılabilir bir Qi kablosuz şarj pedi de bulunuyor.

 

 

Yeni Hyundai Tucson, daha fazla güce sahip revize edilmiş yeni motorlar kullanacak. Sunulan iki motor, 2.0 litrelik doğrudan enjekte edilmiş dört silindirli bir motor (164 HP güç ve 205 Nm Tork) ve 2.4 litrelik, doğrudan enjekte edilmiş dört silindirli bir motor (181 HP güç ve 240 Nm tork). Her iki motor da 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. 6 vitesli SHIFTRONIC, manuel vites değiştirme modu da sunuyor ve otoban hızlarında daha yüksek yakıt ekonomisi için bir overdrive kilitleme tork konvertörü içeriyor.

 

Avrupa’nın En Ucuz Maliyetli Elektrikli Otomobili Hyundai Ioniq Oldu haberini de okuyabilirsiniz…

 

Avrupa’nın En Ucuz Maliyetli Elektrikli Otomobili Hyundai Ioniq Oldu

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak