29 Mart 2018 10:09:02 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 07:47:09

Makyajlanan Yeni Mazda CX-3 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Daha olgun KODO tasarımı, modifiye edilmiş SKYACTIV motorları ve yeni i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojisine sahip Makyajlanan Yeni Mazda CX-3 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı.

 

 

Makyajlanan Yeni Mazda CX-3 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

 

Piyasaya sürüldüğü 2015 yılından bu yana ikinci güncellemeye tabi tutulan CX-3, Mazda’nın insan merkezli tasarım felsefesine odaklanıyor. Dış yenilikler arasında yeni tasarlanmış ön ızgara, Soul Red Crystal boya ve yeni 18 inç alüminyum jantlar yer alıyor. Yeni iç kısımda merkezi bir kol dayanağı, “otomatik tutma” fonksiyonlu elektronik park freni, SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanla birlikte sunulan yeni trafik sıkışıklığı asistanı  ve bir Matrix LED’i içeren kapsamlı i-ACTIVSENSE güvenlik sistemleri geliştirmeleri bulunuyor.

 

 

Yeni Mazda CX-3’ün  SKYACTIV-D dizel motoru, gerçek sürücü emisyon testi (RDE) dahil olmak üzere EURO 6d-Temp emisyon standardını karşıladığından emin olmak için sayısız iyileştirmeye tabi tutulmuş. Dört silindirli motorun gerçekleştirilen iyileştirmelerle elde edilen azaltılmış yanma sıcaklığı, daha da düşük NOX emisyonlarına yol açıyor. NOx depolama katalizörü, egzoz gazındaki az sayıdaki azot oksit bileşenini, Euro 6d-Temp standardı için gereken seviyeye indirger hale gelmiş. Yeni Mazda CX-3’ün SKYACTIV-G benzinli motorları da doğrudan enjeksiyon motorlarda sıklıkla bulunan partikül emisyonlarını daha da azaltmak için çeşitli güncellemeler geçirmiş. Benzin parçacık filtresi olmadan bile, SKYACTIV-G benzinli motor, partikül sayısı için RDE testi de dahil olmak üzere Euro 6d-Temp emisyon standardını karşılar hale gelmiş.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak