28 Şubat 2018 14:59:33 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:48:42

Yeni Honda CR-V 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak

Yeni Honda CR-V 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak.  Yedi kişilik seçenekle satışa sunulacak olan Honda CR-V ayrıca hibrid motorla da satılacak.

 

 

Yeni Honda CR-V 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak

 

Honda, 2018 Cenevre Motor Fuarı’nda yeni Honda CR-V’nin Avrupa üretim versiyonunu tanıtacak. İlk kez opsiyonel olarak 7 koltuk seçeneği ile satılacak olan Honda CR-V, yeni şasisi ile otomobilin orijinal off-road kabiliyetinin yanı sıra, örnek sürüş konforuyla daha iyi bir bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Yeni Honda CR-V, daha geniş ve kaslı çamurlukları, motor kaputunda ve arka bölgede daha keskin konturlar ve imzalı far grafiği ile en son Honda ailesi ‘yüzü’nü taşıyan bir dış tasarıma sahip. Önceki nesle göre daha büyük dış orantılara sahip olan CR-V, daha ince A sütunu, ön ve arka tamponlar, motor ve taban koruyucu kapaklarıyla, sınıfının en aerodinamik otomobili olma konusunda iddialı.  Ayrıca, yakıt verimliliğini daha da geliştiren Honda’nın Aktif Deklanşör Izgarası sistemini de içeriyor. Ayrıca Honda’nın Active Shutter Grille sistemi ile yakıt verimliliği konusu da CR-V’nin öne çıkan özelliklerinin başında geliyor.

 

 

Honda hibrid teknolojisi Avrupa için ilke kez bir SUV modelde yer alacak. Yeni CR-V, Honda’nın Akıllı Çok Modlu Sürüş (i-MMD) hibrid sistemi, 2,0 litre i-VTEC Atkinson benzinli motor ve iki elektrikli motordan oluşuyor. I-MMD sistemi, geleneksel bir şanzıman kullanmıyor. Bunun yerine, hareketli parçalar arasında daha doğrudan bir bağlantı ve daha yumuşak bir tork aktarımı yaratmak için, tek bir sabit dişli oranına sahip daha kompakt bir ünite yer alıyor. CR-V ayrıca 1.5 litrelik VTEC turbo benzinli motor seçeneği ile de satılacak. Bu motor 6 ileri manuel şanzıman veya opsiyonel CVT otomatik şanzıman ile sunulacak. 2018 Sonbahar’ında 1.5 litrelik VTEC turbo benzinli motor seçeneği ile satışına başlanacak olan Honda CR-V, 2019’un başında da hibrid motor seçeneği ile satılacak.

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak