DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2169389฿%0.06772

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı

Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı

Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Honda’nın ödüllü e:HEV tam hibrit güç aktarım mekanizmasının en gelişmiş versiyonuna sahip Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı.

 

Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı

 

REKLAM

Honda CR-V, Honda e, Jazz, Jazz Crosstar ve HR-V’nin ardından elektrikli hale getirilen Yeni Honda Civic Hibrid Motor Seçeneği Tanıtıldı. Yeni Honda Civic, Honda‘nın ödüllü e:HEV tam hibrit güç aktarım mekanizmasının en gelişmiş versiyonuna sahip olacak. Güç yoğun bir lityum iyon pil ve iki kompakt, güçlü elektrik motoru, yeni geliştirilmiş 135kW maksimum güç çıkışı ve 315Nm maksimum tork değerli 2.0 litrelik Atkinson çevrimli benzinli motorla birleştiren sistem, yüzde 41 termal verimliliğe ulaşan ve daha hızlı için optimize edilmiş doğrudan enjeksiyon sistemine sahip. Böylece daha verimli yanma ve daha fazla tork çıkışı sağlıyor. Doğrudan enjeksiyon sistemine ek olarak, düşük sıcaklıkta aktif katalizör gibi bir dizi teknoloji ve giriş portunda modifiye edilmiş tasarımla belirli bir verim elde edilirken yakıt ekonomisinin iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Bu teknolojik gelişmelerin sonucu, yalnızca 108g/km (WLTP) değerinde bir WLTP ‘Kombine’ CO 2 emisyonu rakamı ve 4,7l/100 km yakıt tüketimi verisi elde ediliyor.

REKLAM
REKLAM

 

Yeni Honda Civic Hibrid Motorun Özellikleri

 

honda civic hibrid 2

 

Honda’nın Akıllı Güç Ünitesinin (IPU) en son sürümü, önceki modellere göre 23 mm daha düz ve 1 kg daha hafif ancak 72 adet daha fazla hücre sayısıyla, mevcut Honda e:HEV serisinden herhangi birine kıyasla en büyük hücre sayısına sahip. İnce IPU, arka koltukların altına yerleşerek iç alanı ve kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarıyor.

 

Kaputun altında bulunan yeni bir Güç Kontrol Birimi (PCU), elektriğin daha hızlı şarj edilmesini ve boşaltılmasını sağlayarak, önceki e:HEV uygulamalarına göre güç çıkışında yüzde 12’lik bir artış sağlıyor. Güç yoğunluğundaki ve PCU’nun çıkışındaki artış, elektrik çıkışını artırarak EV sürücüsünün yükün daha fazlasını almasına olanak tanıyor ve yeni alüminyum çekirdekli yüksek voltajlı kablolama ile işlenir. Alüminyum kablolama, geleneksel bakır kablolamaya kıyasla ağırlıkta yüzde 40 azalma sağlıyor.

 

Yeni Honda Civic Hibrid, özellikle direksiyon tepkisi ve geri bildirime odaklanılarak geliştirilmiş ve sürücünün otomobille olan bağlantı hissinin artırılması hedeflenmiş. Otomobilin selefine kıyasla 35 mm daha uzun dingil mesafesi ve 18 mm daha geniş arka izi sayesinde düz bir çizgide ve engebeli yol yüzeylerinde daha iyi denge sağlanmış. Viraj stabilitesi ve genel giriş tepkisi, artırılmış gövde sertliği ve düşük sürtünmeli bilyeli mafsalların ve revize edilmiş ön amortisörlerin uygulanmasıyla daha da iyileştirilmiş. Sürüş keyfini artırmak ve tepki vermek için yeni bir kontrol mantığı olan ‘sarma kontrolü’, virajlı yollarda viraj alırken içten yanmalı motorun çalışmasının korunmasını sağlıyor. Bu da otomobilin anında hızlanma sağlamasına ve hızlanırken gerçekten dinamik bir his sağlamasına olanak tanıyor. Otoyolda, ek tork ve elektrikli tahrik, rahat uzun mesafeli seyahat için yüksek hızda ancak azaltılmış motor devir sesiyle güçlü sollama hızlanması da sağlıyor.

 

Yeni Honda Civic Büyük Proje Lideri Tomoyuki Yamagami, “Bu, hibrit tahrik sistemleri tasarlama, inşa etme ve rafine etme konusundaki 20 yılı aşkın deneyimin doruk noktası olan sektör lideri e:HEV teknolojimizin en yeni neslidir” Geniş kullanım durumlarını ve operasyonel ortamları dikkatli bir şekilde değerlendirerek, ‘bütün araç’ yaklaşımını benimseyerek onu eğlenceli, son derece çekici ve çekici bir sürücü hibriti haline getirdik” dedi.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak