DOLAR

31,3677$% 0.42

EURO

34,0595% 0.51

STERLİN

39,7661£% 0.47

GRAM ALTIN

2.101,43%2,38

ONS

2.083,22%1,93

BİST100

7.962,34%3,14

BİTCOİN

1950358฿%1.98182

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak

Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak

Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak
0

BEĞENDİM

 

Japonya’da elektrifikasyona yönelik gelişmeleri anlattığı toplantı düzenleyen Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak.

 

Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak

 

‘Sıfır çevresel ayak izi’ hedefi için insanların ‘hareket etme memnuniyetini ve özgürlüğünü’ artırmak amacıyla elektrifikasyon girişimine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini duyuran Honda, yeni EV modellerini piyasaya sunmak için de özel planlamalar yapıldığını duyurdu. Kuzey Amerika Honda, 2024’te GM ile ortaklaşa geliştirilmekte olduğu iki orta ve bir büyük boyutlu EV modelini tanıtacak. Çin, 2027 yılına kadar toplam 10 yeni EV modeli tanıtırken; Japonya, 2024’ün başlarında ilk olarak 1 milyon yen fiyat aralığında ticari kullanımlı bir mini EV modelini piyasaya sürecek.

 

Ardından Honda, kişisel kullanımlı mini-EV’leri ve EV SUV’larını zamanında tanıtacak.  Honda, 2026’da donanım platformu ile yazılım platformunu birleştiren bir EV platformu olan Honda e: Architecture’ı benimsemeye başlayacak. GM ile yapılan ittifak sayesinde Honda, Kuzey Amerika’dan başlayarak 2027’de benzinle çalışan araçlar kadar rekabetçi olacak bir maliyet ve menzile sahip uygun fiyatlı EV’leri piyasaya sürecek. Bu girişimler aracılığıyla 2030 yılına kadar ticari amaçlı mini elektrikli araçlardan amiral gemisi sınıfı modellere kadar eksiksiz bir ürün yelpazesiyle dünya çapında Honda 30 Farklı Elektrikli Modelini Satışa Sunacak ve yılda 2 milyondan fazla üretim yapacak. Honda, EV üretim operasyonlarına özel olarak Çin’de Wuhan’ın yanı sıra Guangzhou’da bir EV tesisi kurmayı planlıyor. Ayrıca Kuzey Amerika’da da özel bir EV üretim hattı açılması düşünülüyor.

 

Honda’nın 2 yeni spor modeli sürüş keyfini artıracak

 

Honda, karbon nötr ve elektrifikasyona yönelik çalışmalarının yanı sıra müşterilerine keyifli bir sürüş yaşatacak elektrikli otomobil modelleri de sunacak. “Sürüş keyfi”, elektrifikasyon çağında bile Honda modellerine aktarılarak Honda’nın evrensel spor zihniyeti ve ayırt edici özellikleri öne çıkacak. Honda, bir uzmanlık ve bir de amiral gemisi olmak üzere iki spor modelini tanıtacak.

 

‘Pil Tedarik Stratejisi’ için yaklaşık 343 milyon dolarlık yatırım

 

Honda, elektrikli araç çağındaki en önemli zorluğun pillerin küresel tedariki olduğunu belirterek akü tedarik stratejisi için iki temel yaklaşımını duyurdu. İlk olarak Honda, dış ortaklığı güçlendirerek her bölgede sıvı lityum iyon pillerin istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesini sağlayacak. Kuzey Amerika: Honda, Ultium pillerini GM’den tedarik edecek. GM’den ayrı olarak Honda, pil üretimi için bir ortak girişim şirketi kurma olasılığını araştırıyor. Çin, Honda’nın CATL ile iş birliğini güçlendirirken Japonya da Envision AESC’den mini elektrikli araçlar için pil tedarik edecek. İkinci olarak ise; Honda, yeni nesil pillerin bağımsız araştırma ve geliştirmesini daha da hızlandıracak. Honda, şu anda geliştirilmekte olduğu tamamen katı hal pilleri, 2024 baharında çalışır hale getirmek amacıyla yaklaşık 343 milyon dolar yatırım yaparak bir üretim hattı oluşturacak. Honda, yeni nesil pillerini yeni modellere uyarlamayı hedefliyor. 2020’lerin ikinci yarısından itibaren pazara sunulacak.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni MG ZS İki Yeni Benzinli Versiyonuyla Türkiye’de