DOLAR

31,1241$% 0.26

EURO

33,8021% 0.51

STERLİN

39,4982£% 0.31

GRAM ALTIN

2.028,02%-0,21

ONS

2.027,04%-0,45

BİST100

9.334,13%-0,43

BİTCOİN

1656850฿%4.66647

a
  • Vidyoto
  • BMW
  • Yeni BMW 3 Serisi Yeni Nesil BMW Kokpit İle Gelecek

Yeni BMW 3 Serisi Yeni Nesil BMW Kokpit İle Gelecek

Yeni BMW 3 Serisi Yeni Nesil BMW Kokpit İle Gelecek
0

BEĞENDİM

Yeni BMW 3 Serisi Yeni Nesil BMW Kokpit İle Gelecek. Modernize edilmiş kokpit, özelleştirilebilen ve kişiselleştirilebilen içeriğe sahip.

 

bmw 3Serisi yeni kokpit

 

Yeni BMW 3 Serisi Yeni Nesil BMW Kokpit İle Gelecek

 

Dünya prömiyeri ilk kez Paris Motor Show 2018‘de gerçekleştirilecek olan 7’nci nesil BMW 3 Serisi, radikal bir şekilde gözden geçirilmiş ve modernize edilmiş yeni nesil kokpite sahip olacak. Özelleştirilebilen ve kişiselleştirilebilen içeriğe sahip, yeni ce tamamen dijital BMW İşletim Sistemi 7.0 ekran ve kontrol konseptine sahip yeni kokpit, sürücüye her zamankinden daha fazla odaklanmış özellikler sunuyor. Özellikle ses tanıma ve hareket kontrolü alanında, çeşitli işletim seçenekleriyle araçla etkileşim daha da geliştirilmiş. İlk kez, sürücüler ve yolcular BMW Akıllı Kişisel Asistanı, araç daha da akıllı hale getiren ve “Hey BMW” mesajına cevap veren uyarlanabilir bir dijital karaktere katılacak. İçeriğe göre uyarlanmış içeriği ve yeni işlev ve hizmetlerin entegrasyonu ile sürücünün her zaman en iyi desteği almasını hedefleyen sistem, ayrıca Uzaktan Yazılım Yükseltme işlevi ile müşterilerine araçlarının her zaman güncel olmasını sağlıyor.

 

Dijital tasarım ve optimum dikkat yönetimi

 

bmw 3Serisi yeni kokpit 2


Kullanıcı arayüzü, sezgisel yapısı ve çalışmasının yanı sıra, sürücünün görüş alanındaki Bilgi Ekranı ve orta konsoldaki Kontrol Ekranı arasındaki yakın etkileşimle birlikte duygusal, saf bir düzen oluşturmak için dijital tasarım olanaklarından yararlanıyor. Yeni ekranın özelleştirme seçenekleri de mevcut. 2D ve 3D grafikleri animasyonla birleştiren dijital tasarım, kullanıcının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Amaç, sürücünün dikkatini sürüş durumuna göre odaklamak ve her zaman ilgili bilgileri sağlamak.

 

Bilgi Ekranı artık analog dairesel göstergelere sahip değil

 

Analog göstergerlerin yerini  merkeze doğru açılan arced tasarım elemanları almış durumda. Yeni tasarımla navigasyon içeriği, bilgi ekranının ortasındaki alanda açılıyor ve aracın mevcut konumunu ve yolculuğun geri kalanı için ilgili durum bilgisini gösteriyor. Sürücü yardım sistemleri ile ilgili bilgiler, sol taraftaki hızölçer arkında gruplandırılmış. Konfor ve Spor sürüş modlarında, sağ taraf motor devrini gösterirken ECO Pro modunda, bunun yerine mevcut yakıt tüketimi ve ortalama hız görüntüleniyor. Ek eğlence içeriği sağ tarafa da entegre edilebiliyor. Bilgi ve Kontrol Ekranı ve Arka Koltuk Eğlence ekranlarından oluşan tüm ekran kümesinin tasarım ve grafik sunumu tüm ekranlarda tutarlı bir görünüm sağlamak için senkronize edilebiliyor.

 

Kişiselleştirilmiş içerik

 

bmw 3Serisi yeni kokpit 3


BMW İşletim Sistemi 7.0’da içerik ve ekranlar içeriğe uyarlanır ve müşteri tarafından kişiselleştirilebilir. Örneğin, kullanıcılar kişisel profilleri için 20 resim arasından seçim yapabilir. Sürücü arabanın kilidini açtığı zaman, araç modeli ve araç rengi ile kesin modeli gösteren, adından ve araçlarının bir 3D grafik gösterimi ile karşılanır. Bu kişiselleştirilmiş araç görünümü de “Arabam” menüsünde görünür. Karşılama senaryosu, son arayanlar, takvim kayıtları, görev hatırlatmaları veya BMW Connected üzerinden araca gönderilen varış yerleri gibi Kontrol Ekranı’nda önerilen içeriği içerir. Bu seçenekler, sürücü tarafından seçim için hemen kullanılabilir.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Audi A6 Euro NCAP Çarpışma Testi’nden Güvenlikte 5 Yıldız Aldı