DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2170002฿%0.26926

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • VW CEO’su Herbert Diess Avrupa’daki EV’ler İçin Pil Üretimi İttifaklarını Destekliyor

VW CEO’su Herbert Diess Avrupa’daki EV’ler İçin Pil Üretimi İttifaklarını Destekliyor

VW CEO’su Herbert Diess Avrupa’daki EV’ler İçin Pil Üretimi İttifaklarını Destekliyor
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

EV satışlarının başlaması ve teknoloji ilerlemesiyle Asyalı rakiplere karşı rekabetin kaybolacağı endişesiyle VW CEO’su Herbert Diess EV’ler İçin Pil Üretimi İttifaklarını Destekliyor.

REKLAM

 

Herbert Diess

 

REKLAM

VW CEO’su Herbert Diess Avrupa’daki EV’ler İçin Pil Üretimi İttifaklarını Destekliyor

 

REKLAM
REKLAM

Volkswagen Grubu yeni CEO’su Dr. Herbert Diess, Volkswagen’İn elektrikli otomobil stratejisinin ilk aşamasını tamamlamak için ihtiyaç duyduğu tüm hammaddeleri neredeyse güvenli hale getirdiğini söyledi. Şirket şimdiye kadar, elektrikli otomobil programı için planlanan hacminin yaklaşık yüzde 80’ini oluşturan yaklaşık 40 milyarAvro (48 milyar Dolar) değerinde pil hücresi ve ilgili teknoloji sağlamak için ortaklar seçti. Bu, VW Group eski CEO’su Matthias Mueller’in VW Group’un yıllık sonuçlarının sunumu sırasında 2018 Mart ayında verdiği rakamın iki katı. Geçtiğimiz Perşembe günü şirketin yıllık toplantısında hissedarlara konuşan Diess, “Bu rakamlar, Avrupa otomotiv endüstrisinde bir ittifak içinde pil hücresi kapasitesinin oluşturulması konusunda yoğun bir diyaloğu yeniden açmamız gerektiğini açıkça gösteriyor” dedi.

 

Elektrik Hücreleri Avrupa’da Üretilmeli

 

VW, 2025 yılına kadar 150 gigawatt saate eşdeğer bir hacimdeki pil hacmini satın alması gerekeceğini tahmin ediyor ve bu da yaklaşık 50 milyar Avro değerinde iş anlamına geliyor. Bu noktada VW Group, 3 milyon kadar tam elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. Diess perşembe günü yaptığı açıklamada, Volkswagen’in Salzgitter’deki Mükemmellik Merkezi’nde hücre teknolojisi için gerekli know-how için gerekli çalışmaları gerçekleştirmeye kararlı olduğunu söyledi. Volkswagen Group’tan bir yetkiliye göre, Alman otomotiv endüstrisindeki sendikaların, son derece yüksek otomasyona rağmen yeni bir pil fabrikasına karşı herhangi bir hücre fabrikasında hücre üretimi çağrısında bulunduuğunu bu nedenle sorunun politik olduğunu söyledi. Bu nedenle sorun, işçilik maliyetleri değil enerji maliyetleri. Bu yüzden Volkswagen Group CEO’su Dr. Herbert Diess, Doğu Avrupa’daki elektrik maliyetlerinin daha düşük olmasından dolayı, burada yeni bir tesisin açılmasını önerdi. Polonya nispeten daha kirli bir elektrik üretimine sahipken, İskandinavya daha temiz hidroelektrik enerji üretimine, İzlanda da bolca sabit jeotermal güce sahip bir ülke. Ancak hücrelerin ağır olması nedeniyle Dr. Herbert Diess, otomobil üretimi yapılan yerlere nispeten yakın üretilmeleri gerektiğini düşünüyor.

 

Volkswagen Logosunu Değiştirme Kararı Aldı haberini de okuyabilirsiniz…

 

Volkswagen Logosunu Değiştirme Kararı Aldı

 

 

 

 

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Geleneksel Motorlara Dayanan Hibrit Otomobiller Yasaklanacak