Volvo Cars ve Uber, en yeni otonom sürüş teknolojileri geliştirecek

Volvo Cars ve araç paylaşım şirketi Uber, ortak proje kapsamında, geliştirilecek yeni baz otomobillerde, en yeni otonom sürüş teknolojileri yer alacak.

Volvo Cars ve araç paylaşım şirketi Uber, ortak proje kapsamında, geliştirilecek yeni baz otomobillerde, en yeni otonom sürüş teknolojileri yer alacak.

 

İki şirket arasında imzalanan anlaşmaya göre, ortak bir proje kapsamında, yeni baz otomobiller geliştirilecek. Bu baz otomobillerde, tam otonom sürücüsüz otomobil teknolojisi de dahil, en yeni otonom sürüş teknolojileri yer alacak. Bu baz otomobiller, Volvo Cars tarafından üretilecek ve Uber tarafından satın alınacak. Volvo Cars ve Uber, projeye toplam 300 milyon dolar ortak yatırım yapacak. Volvo ve Uber, kendi otonom otomobil stratejilerinin bir sonraki aşamasında aynı baz otomobili kullanacak. Bu kapsamda, Uber tarafından geliştirilen otonom sürüş sistemleri Volvo baz otomobile eklenecek. Volvo ise tam otonom sürüşü de kapsayan kendi otonom otomobil stratejisinin bir sonraki etabında aynı baz otomobili kullanacak.

Yeni baz otomobil, Volvo Cars'ın tam modüler Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerinde geliştirilecek. SPA, dünyadaki en gelişmiş otomobil mimarileri arasında yer alıyor ve Volvo Cars'ın birçok ödüle sahip üst sınıf otomobili XC90 SUV, premium sedanı S90 ve premiumestate'i V90, SPA üzerinde üretiliyor.

Geliştirme çalışmaları, Volvo Cars ve Uber mühendisleri tarafından yakın iş birliği içerisinde yürütülecek. Bu proje ayrıca SPA platformunun ölçeklenebilirliğine otonom otomobiller için ihtiyaç duyulan güvenlik, yedeklilik gibi özellikler ekleyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?