Volkswagen’in Coupe Formlu Yeni Sedanı Arteon Temmuzda Satışta

Volkswagen’in Coupe Formlu Yeni Sedanı Arteon Temmuzda Satışta. Arteon 150 HP ile 240 HP güçlü 2.0 TDI motor, 4WD çekiş sistemi ve DSG şanzımanla satılacak. 

 

Nurhan Çatal

arteon 1

 

Volkswagen’in Coupe Formlu Yeni Sedanı Arteon Temmuzda Satışta 

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtılan Volkswagen’in MQB Platformu üzerinde geliştirilen Arteon, 19 ve 20 inç’lik jantlar, 2.837 mm’lik uzun aks mesafesi, çerçevesiz yan camlar, LED stop lambaları ve Arteon yazısı ile güçlü ve dinamik bir tasarım sunarken, 12,3 inç’lik yüksek çözünürlüklü ekrana sahip Dijital Gösterge Paneli, isteğe bağlı olarak “Nappa” deri ile sunulan, omurga destekli ve 14 farklı yönde kişiye özel ayarlama seçenekli, masaj fonksiyonuna sahip ergoComfort koltuklar ve isteğe bağlı olarak sunulan entegre LED aydınlatmalı panoramik açılır cam tavan ile ferah ve konforlu iç mekan vaat ediyor.

 

arteon 4

 

Türkiye’de ilk etapta 2.0 TDI 150 HP DSG ve 2.0 TDI 240 HP DSG 4MOTION olmak üzere 2 dizel motor seçeneğiyle sunulacak olan Arteon, 2.0 TDI 150 HP DSG’de Elegeance, 2.0 TDI 240 HP DSG 4MOTION’da da Elegance ve R-Line donanımlar sunacak.  Elegance ve R-Line donanımlar farklı müşteri beğenisine hitap etmeyi amaçlayan paralel özelliklere sahip donanımlar olarak Arteon’da yer alıyor. Elegance’ta ambiyans aydınlatması, dijital gösterge paneli, elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı krom kaplamalı yan aynalar, LED High Ön Farlar 19″ chennai alaşımlı jantlar dikkat çekiyor.  R-Line ise Alcantara/Vienna deri döşemeler, Silver Rise Interior, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 20″ Montevideo jantlar, bagaj kapağına entegre edilen aerodinamik spoyler ve trapez formlu krom egzoz dekorları sunuyor.

 

arteon 2

 

BMW 4 Serisi Gran Coupe ve Audi A5 Sportback’in rakibi olan Arteon, 2.0 TDI 150 HP DSG Elegance modeli ile 278 bin TL’den, 2.0 TDI SCR 240 HP 4MOTION DSG modeli 309 bin TL’den ve 2.0 TDI SCR 240 HP 4MOTION DSG R-Line modeli de 309 bin TL fiyatla temmuz ayında satılacak.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM