Nissan’ın D-SUV Modeli Olan X-Trail’in Makyajlı Hali Ortaya Çıktı

Nissan’ın D-SUV Modeli Olan X-Trail’in Makyajlı Hali Ortaya Çıktı. X-Trail yeni ön yüz, teknolojik ekipmanlar ve yarı otonom sürüş sistemi ProPILOT’a sahip.

Nurhan Çatal

Nissan’ın D-SUV Modeli Olan X-Trail’in Makyajlı Hali Ortaya Çıktı

Çok detaylı olmasa yeni X-Trail’in makyajı hemen fark edilebiliyor. X-Trail artık daha dinamik ve daha agresif bir yüze kavuşmuş. Bumerang şeklindeki maviye dönük ön gündüz farları sayesinde daha fütüristik bir görüntüye sahip ön yüz tamponu makyajdaki en büyük payı alıyor. Ön farların iç tasarımı elden geçirilirken stoplar içinde aynı şeyler geçerli. Sis lambaları ise artık dairesel yerine dikdörtgen şeklinde. X-Trail, kardeşi Qashqai gibi içeride de bazı değişikliklere uğramış. İçerideki değişimi daha sportif görünen D-şekilli direksiyon simidi, yeni plastik kaplamalar, parlak siyah kaplamalı havalandırma kanalları, ısıtmalı ön ve arka koltuklar, yeni döşeme seçenekleri takip ediyor. Turuncu İnci, Kırmızı İnci, Mavi İnci Metalik ve Koyu Kahverengi İnci olmak üzere dört renk seçeneği sunan X-Trail, yeni tasarım 17 ve 18 inç jantlara sahip.  5  koltuklu versiyonda VDA kapasitesi 550 litreden 565 litreye yükseliyor. Tüm koltuklar katlandığında toplam kapasite 1996 lt’ye yükseliyor.

ProPILOT Sistemi yenilenen X-Trail’in karayollarında ve otoyollarda tek şeritte, hem açık trafik hem de trafik sıkışıklığında ve seyir hızında kendiliğinden yol almasını, hızlanmasını ve fren yapabilme imkanını veriyor. Bu yarı otonom sürüş sistemi, yaya tanıma ve arkaya çapraz trafik uyarısı ile acil frenleme sistemini de birlikte sunuyor. Motor seçenekleri olarak dizelde 1.6 lt’lik 130 HP güçlü 2WD 6 ileri manuel, 1.6 lt’lik 130 HP güçlü 4WD 6 ileri manuel, 1.6 lt’lik 130 HP güçlü 2WD CVT, 2.0 lt’lik 177 HP güçlü 4WD 6 ileri manuel, 2.0 lt’lik 177 HP güçlü 2WD CVT ve 2.0 lt’lik 177 HP güçlü 4WD CVT yer alırken benzinli tek seçenek 1.6 lt’lik 163 HP güçlü 2WD 6 ileri manuel. Fakat ülkemizde 2.0 lt’lik dizel ve 1.6 benzinli motorların makyajlı modelde satılmayacağını bildirelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?