DOLAR

28,9274$% 0.04

EURO

31,3110% -0.13

STERLİN

36,5305£% -0.05

GRAM ALTIN

1.884,70%0,03

ONS

2.022,56%-0,17

BİTCOİN

1218641฿%1.58864

ETHEREUM

64181Ξ%0.16023

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Türkiye’nin Yerli Otomobilinin Prototipi Ortaya Çıktı

Türkiye’nin Yerli Otomobilinin Prototipi Ortaya Çıktı

Türkiye’nin Yerli Otomobilinin Prototipi Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye’nin Yerli Otomobilinin Prototipi Ortaya Çıktı.

REKLAM

 

yerli prototip

 

REKLAM

Türkiye’nin Yerli Otomobilinin Prototipi Ortaya Çıktı

 

REKLAM
REKLAM

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Yönetim Kurulu toplantısında, 2019’un sonunda tanıtılması beklenen yerli otomobilin 3 boyutlu fiziksel modeli sergilendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı toplantıda, kurul üyelerine yerli otomobilin 1/4 ölçekli modelinin gösterimi yapıldı ve otomobilin özellikleri hakkında bilgi verildi. Gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile duyuran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin prototipinin yıl sonunda halkın beğenisine sunulacağını yineledi. Hisarcıklıoğlu, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla TOGG yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik” ifadesini kullandı.

 

Türkiye’nin Yerli Otomobilinin İlk Gösterim Tarihi Açıklandı

 

Temmuz ayında Bursa’da düzenlenen bir toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, teknolojisi ve markası Türkiye”ye ait uluslararası piyasada rekabet edebilen elektrikli akıllı araç üretmeyi, mobilite ekosistemi için altyapı kurmayı hedeflediklerini söylemişti. 48 aylık program oluşturduklarını ve ilk olarak elektrikli SUV otomobili tanıtacaklarını belirten Karakaş,  o toplantıda 4-5 farklı aracı daha tanıtacaklarını açıkladı. Bir araçta olması gereken 950 özelliği baştan sona belirlediklerini ifade eden Karakaş, “2022’de araç seri üretime hazır olacak. İki yıl sonra da ihracat yapar hale gelmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin otomobili için TAYSAD üyesi 62 şirketle görüşmelere başladık. Bunlar arasında ön görüşme aşamasında olduğumuz şirketler bulunduğu gibi, anlaşma imzaladığımız şirketler de var. Önümüzdeki haftalarda açıklayacağımız imalat yerleşkesinde ürün geliştirmesi, üretim, satış-pazarlama, servis ve start upları bir araya toplayacağız. Projenin 15 yılda ülkemize getirisi 50 milyar TL gayrisafi yurtiçi hasıla, 7 milyar TL cari açık etkisi ve 20 bin kişilik istihdam olacak” dedi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, SUV tipinde olacak ilk aracın ön gösterimini 2019 Aralık ayında yapılacağını, 2022 yılında üretime hazır hale geleceğini ve 2024’te de ihracata başlanacağını söyledi.

 

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır haberini de okuyabilirsiniz…

 

Yerli Otomobil Doğuştan Elektrikli ve Otonom Sürüş Seviyesi 3’e Hazır

 

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Daralan Türkiye Otomotiv Pazarında Peugeot Pazar Payını Büyüttü