DOLAR

32,9919$% -0.28

EURO

35,9439% -0.61

STERLİN

42,6593£% -0.4

GRAM ALTIN

2.545,38%-2,13

ONS

2.397,56%-1,94

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2197802฿%4.75395

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Türkiye’de En Çok Trafik Kazasının Yaşandığı Şehir Belli Oldu

Türkiye’de En Çok Trafik Kazasının Yaşandığı Şehir Belli Oldu

Türkiye’de En Çok Trafik Kazasının Yaşandığı Şehir Belli Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, trafik istatistik verilerine göre Türkiye’de En Çok Trafik Kazasının Yaşandığı Şehir Belli Oldu.

 

kaza ankara

 

Türkiye’de En Çok Trafik Kazasının Yaşandığı Şehir Belli Oldu

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, trafik istatistik bülteni verilerine göre geçtiğimiz yıl trafik kazalarının yaklaşık 241 bini maddi hasarlı trafik kazası şeklinde gerçekleşti. 2018’de ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına en çok sebep olan unsur ise sürücü hatası oldu. Gerçekleşen kazaların yaklaşık yüzde 90’ı sürücü hatası sebebiyle meydana geldi. Trafik istatistik bülteni verilerine göre, en çok maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği il 41 bin 272 kaza ile Ankara oldu. Ankara’yı, 32.303 kaza ile İstanbul izledi. İzmir de 22 bin 734 kaza ile listede yer aldı. En çok kazanın gerçekleştiği diğer iller ise Bursa, Antalya ve Adana oldu.

 

Büyükşehirlerde muafiyetli kasko sayısı Artıyor 

 

Elif Aksoy Yenidunya

Elif Aksoy Yenidünya

Hem trafik hem de kaskoda ödenen tazminatın artış gösterdiğini belirten Tamoniki.com CEO’su Elif Aksoy Yenidünya, “TÜİK ve TSB verilerinden yola çıkarak Türkiye genelinde her 10 araçtan ortalama 2’sinin hasarlı kazaya karıştığını söyleyebiliriz. Artış gösteren maddi hasarlı kazalar paralelinde araç sahipleri de kendilerine en uygun kasko seçeneklerini araştırmaya devam ediyor” dedi. Yenidünya, “Maddi hasarlı kaza sayılarına baktığımızda Ankara, İstanbul ve İzmir’in en çok kaza yapılan iller listesinde ilk üçte yer aldığını görüyoruz. Yoğun trafiğin yaşandığı büyükşehirlerde bir süredir araç sahiplerinin “muafiyetli kasko” alternatifini daha çok tercih ettiğini gözlemliyoruz. Muafiyetli kasko, hasarın belirli bir miktarının sigortalı tarafından karşılaması temeline dayanıyor” diyor. Yenidünya, son dönemde özellikle yoğun trafik olan illerde, prim öderken hasarsızlık indiriminden faydalanabilmek isteyen sürücülerin bu kasko alternatifini daha çok tercih ettiğini belirtiyor.

 

Daha Ucuz Kasko ve Trafik Sigortası İçin Ne Yapmalısınız? yazısını da okuyabilirsiniz…

 

Daha Ucuz Kasko ve Trafik Sigortası İçin Ne Yapmalısınız?

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye Otomobil Pazarının En Çok Satan Markaları Belli Oldu