DOLAR

32,5042$% 0.26

EURO

34,5830% 0.2

STERLİN

40,4684£% 0.21

GRAM ALTIN

2.497,63%0,60

ONS

2.389,82%0,29

BİST100

9.548,09%-1,36

BİTCOİN

2038222฿%-0.94361

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Türkiye Otomotiv Sektörü 2020 Yılını İyi Kapatacak

Türkiye Otomotiv Sektörü 2020 Yılını İyi Kapatacak

Türkiye Otomotiv Sektörü 2020 Yılını İyi Kapatacak
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Corona virüsünün ekonomik açıdan sadece arz problemine neden oldacağını söyleyen Berk Çağdaş’a göre Türkiye Otomotiv Sektörü 2020 Yılını İyi Kapatacak.

REKLAM

 

renault mais berk cagdas

 

REKLAM

Türkiye Otomotiv Sektörü 2020 Yılını İyi Kapatacak

 

Yeni tip corona virüsü (Covid-19) sürecinde Renault Mais’in aldığı tedbirler ve salgının otomotiv sektörüne etkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, krizin Türkiye’ye ve sektöre etkilerini yakından izlediklerini, yaşanan pandemi dönemini ekonomik açıdan bir arz problemi olarak tanımladıklarını söyledi. Virüsün etkisinin tedarik zincirinde daha önceden kendini göstermeye başlamış olduğunu belirten Berk Çağdaş, “Satış tarafında ise Türkiye’de otomobil pazarında virüs krizinin etkileri, ertelenen talep karşılanmaya devam ettiği için mart ayı satış rakamlarına net olarak yansımayacaktır. Ancak mart ayının son haftasından itibaren önemli bir yavaşlama gözlemliyoruz. Özellikle büyük şehirlerde showroom’a giren müşteri sayısında önemli ölçüde düşüş yaşandığını belirtmem gerek. Bütün insanlık için önce sağlık temenni ettiğimiz bu zor ve sancılı dönemde, Çin’de üretimin yavaş yavaş yeniden başlaması da aslında iyimser olmak adına güçlü bir işaret.”

 

“2020 İçin Farklı Senaryolar Üzerinde Çalıştık”

 

Renault MAİS’in 2020 yılı için farklı senaryolar üzerinde çalıştığını aktaran Çağdaş, “İyimser senaryoda, ısının artışı ile virüsün yayılma hızının azalması ve ertelenen talebin yaz ayları başında karşılanabilir olması. Bu yılı geçen yıla paralel bir pazar ile kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Bu noktada da üretimin yüzde 100 kapasite ile ne zaman yeniden hayata geçeceği, otomotivde çarkların dönmeye başlaması için belirleyici olacak” dedi.

 

Yetkili Servislerde Alınan Önlemler

 

Yetkili satıcılara alınacak önlemler konusunda gerekli tavsiyeleri yaptıklarını belirten Çağdaş, “Türkiye’nin en geniş yetkili satıcı ağına sahip olmanın verdiği sorumluluk ile Renault MAİS olarak koronavirüs tehlikesinin minimuma indirilmesi için yetkili satıcılarımıza birtakım önlemler almalarını tavsiye ettik. Tüm yetkili satıcılarımız, son derece duyarlı ve bilinçli davranarak tedbir önerilerimizi süratle hayata geçirdiler. Sağlık Bakanlığımızın yayımladığı yeni corona virüsü riskine karşı 14 kuralın yanı sıra showroom ve servislerde periyodik temizliklere ek olarak cihazların, test sürüş ve Renault Yardım araçlarının dezenfektasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Servis kabul ve teslim randevuları, 30 dakika aralıklar ile organize ediliyor. Yeni araç teslimatlarında danışmanlar, gereken açıklamaları müşterilere videolarımız yardımı ile yapabiliyorlar”ifadelerini kullandı.

 

Müşterilere Yönelik Çözümler

 

Bu süreçte müşterilerin sağlığı için de bazı tedbirler aldıklarını ifade eden Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, şunları söyledi: “‘Kapıdan Al-Kapıya Teslim’ uygulaması ile müşterilerimizin araçlarını vale hizmeti ile istedikleri yerden alıp istedikleri yere teslim ediyoruz. Ayrıca, müşterilerimiz dilerse araçlarını dezenfekte edip evlerine teslim ediyoruz. Ambulans, sağlık sektörü araçları, emniyet ve askeri araçlar gibi kamu hizmeti veren araçlara servis hizmetlerinde öncelik verdik. Fiziken modelleri incelemek isteyen ve otomobillerini teslim almaya gelen müşterilerimize, yetkili satıcılar ve şubelerde minimum sayıda personelle hizmet vererek maske takmalarını öneriyoruz.”

 

Türkiye Otomotiv Sektöründe Satış Patlaması Yaşanacak haberini de okuyabilirsiniz…

 

Türkiye Otomotiv Sektöründe Satış Patlaması Yaşanacak

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye Otomotiv Sektöründe Satış Patlaması Yaşanacak