DOLAR

28,9180$% 0.07

EURO

31,4404% -0.09

STERLİN

36,6902£% -0.18

GRAM ALTIN

1.924,34%0,03

ONS

2.069,53%-0,05

BİTCOİN

1200600฿%5.21296

ETHEREUM

64530Ξ%3.47708

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • TOGG Batarya Modülü ve Paketi Türkiye’de Üretilecek

TOGG Batarya Modülü ve Paketi Türkiye’de Üretilecek

TOGG Batarya Modülü ve Paketi Türkiye’de Üretilecek
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis iş ortaklığı ile TOGG Batarya Modülü ve Paketi Türkiye’de Üretilecek.

 

yerli oto batarya

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

TOGG Batarya Modülü ve Paketi Türkiye’de Üretilecek

 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Farasis arasında, yerli otomobilde kullanılmak üzere batarya modülü ve paketinin Türkiye’de üretilmesine yönelik iş ortaklığı anlaşması imzalandı. Bilişim Vadisi’nde TOGG Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla imzalanan kapsamlı niyet mektubu sonrası, Farasis ile birlikte geliştirilen batarya modülü ve paketinin Türkiye’de üretiminin yanında, Türkiye ve çevresindeki ülkeler için enerji depolama çözümlerini bir ortak girişim şirketi çatısı altında sunacak stratejik ortaklık seçeceğinin de değerlendirildiği açıklandı. Açıklamada, 2020 yıl sonuna kadar ortak girişim şirketinin kapsamlı iş planı oluşturulacağı ve ortaklığın hukuki zemini bu süre zarfında detaylandırılacağı belirtildi. Çalışmalar doğrultusunda iki şirketin yönetim kurullarında son değerlendirme onaylardan sonra 2021 yılı başında ortak girişim şirketinin hukuken kurulmasının hedeflendiği ifade edildi. Kurulması hedeflenen ortak girişim şirketinin iş planında tarafların en önem verdikleri konuların başında yerlilik geldiği belirtilirken, iş planı dahilinde batarya hücresinin de Türkiye’de geliştirilmesi ve üretilmesi konularının da detaylı bir şekilde değerlendirileceği, özellikle hücre kimyası konusunda geliştirilecek yetkinliklerin uzun vadede her iki tarafa da büyük katkı sağlayacağı kaydedildi.

 

‘Çok Önemli Ekonomik Değer Üretecek’

 

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, “”Li-Ion batarya teknolojisinin Farasis gibi önemli bir oyuncu ile ülkemize gelmesi oldukça önemlidir. Bu işbirliği elektrikli araç bataryası üretmenin ötesine geçecek, ülkemizde batarya Ar-Ge yetkinliklerini geliştirecek, otomotiv üreticilerinin elektrikli araç projelerini Türkiye’ye taşımalarını tetikleyecek, Farasis’in ürün gamında bulunan otomotiv dışı enerji depolama ürünleriyle birlikte enerji depolama işini büyütecek ve ortak girişim şirketinin kendi geliştireceği markasıyla, sorumlu olduğu bölgede Farasis’in münhasır temsilcisi olarak çok önemli yeni bir ekonomik değer üretecektir” dedi.

 

‘Li-Ion Akülere Olan Talepte Önemli Bir Artış Bekliyoruz’

 

Farasis Avrupa Organizasyonu Yöneticisi Sebastian Wolf da “TOGG ile görüşmelerin en başından beri her iki şirketin de bireysel mobilitenin geleceğini elektriklendirme konusunda aynı heyecanı paylaştığını gördük. Türkiye’de gerek otomotiv gerekse otomotiv dışı pazarda Li-Ion akülere olan talepte önemli bir artış yaşanmasını bekliyoruz. Bu nedenle, bölgedeki ilk elektrikli araç bataryası üretim şirketini kurmak için TOGG ile ortak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gereksiz Far Kullanma Cezası Ne Kadar Belli Oldu