şişli escort

17 Ekim 2020 11:51:58 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2020 11:51:58

Gereksiz Far Kullanma Cezası Ne Kadar Belli Oldu

 

Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerine göre sürüş esnasında Gereksiz Far Kullanma Cezası Ne Kadar Belli Oldu.

 

 

Gereksiz Far Kullanma Cezası Ne Kadar Belli Oldu

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerine göre far kullanma kurallarına uymayan sürücülere para cezası yazıldığını açıkladı. Karayolları Trafik Kanunu’nun 64/1 maddesine göre; yerleşim birimleri dışındaki karayollarındaki gece sürüşlerinde, yeterince aydınlatılmamış tünellere girişte, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren farları yakmamanın cezası 132 TL. Trafik Kanunu’nun 63. maddesine göre, araçlarda şartlarına uygun ışık donanımını bulundurmamanın cezası da 598 TL. Gece sis farlarını; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmanın cezası da 132 TL.

 

Kamuoyu Tarafından Pek Bilinmeyen Cezalar

 

Karayolları Trafik Kanunu’nda far yakmayla ilgili uygulanan bazı cezalar da şöyle: Gece karşılaşmalarda ışıkları söndürmek 132 TL. Dönüş ışıklarını geç anlamında kullanmak 132 TL. Öndeki aracı geçerken, uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkları yakmak 132 TL. Sadece park lambaları ile seyretmek 132 TL. Kuyruk (arka kenar-arka park lambası) ışıklarını uzağı veya yakını gösteren ışıklarla birlikte kullanmamak 132 TL.

 

REKLAM REKLAM
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak