1 Ekim 2016 10:40:40 | Son Güncelleme: 1 Ekim 2016 11:17:20

SUZUKI IGNIS VE SX4 S-CROSS PARİS’TE YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Suzuki’nin 2017’deki en önemli yeniliklerinden olan Ignis ve makyajlanan SX4 S-Cross Paris Motor Show’da tanıtıldı. İki model de 2017’de Türkiye’de olacak.

 

Suzuki'nin 2017'deki en önemli yeniliklerinden olan Ignis ve makyajlanan SX4 S-Cross Paris Motor Show'da tanıtıldı. İki model de 2017'de Türkiye'de olacak.

‘A Plus’ segmentinde rekabet edecek şehirli bir crossover olarak tasarlanan Ignis’te bir dizi çevreci teknolojiye de yer veriliyor. Suzuki’nin ilk kez Baleno ile tanıttığı, hafif ve rijit platformu üzerinde yükselen Ignis’te, elektrik destekli SHVS hibrit motor seçeneği de görev yapacak. Ignis bu sayede düşük yakıt tüketimi sunarken performans anlamında da beklentileri rahatlıkla karşılayacak. Ignis, 2017 Ocak ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

 

SX-4 S-Cross’un Hem Ön Yüzü Hem Motor Seçenekleri Yenilendi

 

suzuki_sx4

 

Suzuki’nin Paris’te tanıttığı bir diğer modeli olan SX4 S-Cross ise makyajlı yüzü ile otomobil sevenlerin karşısına çıktı. SX4 S-Cross, ağırlıklı olarak ön yüzünde gerçekleştirilen makyaj operasyonu geçirdi. Makyaj operasyonu ile birlikte SX4 S-Cross’un motor seçenekleri yenilendi. SX4 S-Cross’ta görev yapan 1.6 litrelik benzinli motor, makyaj operasyonunun arından yerini 1.0 litre ve 1.4 litrelik BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor seçeneklerine bıraktı.

“Yeni Modeller Suzuki’yi Hak Ettiği Noktaya Ulaştıracak”

 

suzuki_g_m_umit_karaarslan

 

Küçük otomobil üretiminde uzmanlaşan Suzuki’nin otomotiv sektörünün büyüyen segmentlerinde geliştirdiği modellerle, önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağına dikkat çeken Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Ignis ve SX4 S-Cross modellerinin de bu konuda başarılı olacağına inandığını söyledi. ‘SUZUKI NEXT 100’ stratejisiyle üretilen modellerin markayı yeniden hak ettiği noktaya ulaştıracağını hatırlatan Ümit Karaarslan, “Suzuki’nin 2020 yılına kadar her yıl yeni bir model tanıtma hedefi var. Önümüzdeki yıllarda otomotiv sektöründe en hızlı büyümenin, küçük SUV, kompakt SUV, B segmenti ve A segmenti modellerde gerçekleşmesi bekleniyor. Suzuki’nin ürün gamı da bu büyüyen segmentlerle birebir örtüşüyor. Suzuki’nin en yeni modeli olan Ignis ve makyajlanarak çok daha şık bir otomobil haline gelen SX4 S-Cross’u önümüzdeki yıl Türk tüketicisi ile buluşturmayı planlıyoruz. Yeni modellerden aldığımız güçle, hedeflediğimiz pazar payına ulaşmak için önemli bir fırsatı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak