15 Ocak 2017 08:57:29 | Son Güncelleme: 15 Ocak 2017 09:19:38

Scania’nın Otonom Kamyonları Singapur Limanı’nda Çalışacak

Singapur limanında otonom sürüş teknolojisine sahip 4 adet Scania kamyon ile konteynır taşımacılığı yapılması planlanıyor.

Singapur limanında otonom sürüş teknolojisine sahip 4 adet Scania kamyon ile konteynır taşımacılığı yapılması planlanıyor.

 

Singapur Ulaştırma Bakanlığı, otonom kamyon çalışmaları için Scania markasını tercih etti. Scania tarafından geliştirilen ve uygulamaya konulacak olan projede Singapur Ulaştırma Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapılacak. Böylece Scania, dünyanın ilk tam ölçekli otonom araç operasyonlarına başlamış olacak. 4 adet Scania kamyondan oluşacak projeyle Singapur’daki liman terminalleri arasında konteynır taşımacılığı yapılacak olması ile rıhtımda gerçekleşecek yükleme işlemleri tam otomatik hale gelecek.

Proje, Scania laboratuvarlarında geliştirilecek

İsveç ve Japonya’nın ortak çalışmalarıyla geliştirilecek projede testler, iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. Birinci aşamada otonom teknolojisi mevcut sisteme uygulanacak. İkinci aşamada, yerel denemeler ile Singapur’da uygulanmaya başlanacak. Scania Araştırma ve Geliştirme Müdürü Claes Erixon, ” Otonom araçlarla başlattığımız proje, teknoloji liderliğimizi ortaya koyduğumuz bir çalışma olacak. Scania’nın otonom sürüş sistemi sayesinde, taşımacılığın çevresel etkilerinin de önemli ölçüde azalmasına öncülük edeceğiz” dedi.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak