DOLAR

32,8547$% -0.02

EURO

35,6763% -0.1

STERLİN

42,4594£% -0.02

GRAM ALTIN

2.542,99%-0,07

ONS

2.409,19%0,01

BİST100

11.089,53%-0,74

BİTCOİN

2168278฿%-2.56412

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Renault Sabit Kur Kampanyası İle İlgili Açıklama Yaptı

Renault Sabit Kur Kampanyası İle İlgili Açıklama Yaptı

Renault Sabit Kur Kampanyası İle İlgili Açıklama Yaptı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

2021 Ekim ve Kasım aylarında başlattığı kampanyasına gelen tepkilerden sonra Renault Sabit Kur Kampanyası İle İlgili Açıklama Yaptı.

 

Renault Sabit Kur Kampanyası İle İlgili Açıklama Yaptı

 

Renault MAİS, 2021 Ekim ve Kasım aylarında “FİYAT SABİTLEME KAMPANYASI” adlı kampanya başlatmış, kampanya kapsamında ileri tarihli teslim edilecek otomobiller için fiyat farkı istemeyeceğini duyurmuştu. Kampanyadan faydalanmak isteyen müşterilerden belirli tutarda peşinat alan Renault MAİS, kampanyadan faydalanan müşterilerin daha sonra fazla ücret talebi iddiasıyla eleştirilerin odağına kendini buldu. Çeşitli platformlarda seslerini yükselten müşterilere cevap olarak Renault açıklama yaptı.

 

“Otomotiv sektöründe küresel çapta çip krizi kaynaklı araç tedarik sorunları yaşanırken, RENAULT MAİS olarak müşterilerimizin memnuniyetini ve faydasını gözeten en uygun çözümleri geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda geçtiğimiz Ekim ayında Renault ve Dacia modellerimizde İleri Teslim Kampanyası hayata geçirdik.”

 

“Belirli bir peşinat ile dahil olunan kampanya kapsamında sektörde tedarik sorunlarının yaşandığı dönemde araç teslim süresi mümkün olan en kısa süreye indirilirken, aracın vergisiz satış fiyatı sabitlenerek teslimat tarihine kadar müşterilerimizi değişen piyasa şartlarına karşı korumak hedeflenmiştir. Otomotiv sektöründe yapılan tüm satış kampanyalarında olduğu üzere İleri Teslim Kampanyası için de anlaşma şartları, katılımcı müşterilerimizin bilgisine önceden sunulmuştur.”

 

“Mevzuat gereği üretim veya ithalat maliyetlerinin, aracın vergisiz satış fiyatının üzerine çıktığı durumlarda ÖTV matrahı, vergisiz satış fiyatı yerine üretim veya ithalat maliyetinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle vergisiz satış fiyatını sabit tutmamıza rağmen, mevzuata göre artan üretim veya ithalat maliyeti baz alındığı için kampanya dahilindeki bazı araçların ÖTV matrahı bir üst dilime geçmiştir. İleri teslim kampanyası kapsamında bazı müşterilerimizin teslimat tarihinde bu durumla karşılaşılmış ve kendilerine durum detaylıca aktarılarak seçim hakkı sağlanmıştır.”

 

“Her ticari kuruluş gibi vergi mevzuatını uygulama zorunluluğumuz doğrultusunda, ilgili araçların anahtar teslim fiyatı için vergi dilimi hesaplanırken, sabitlediğimiz vergisiz satış fiyatı baz alınamamaktadır. Kampanya kapsamında araçlarda ortaya çıkan kur farkı tarafımızca üstlenilmekte olup, KESİNLİKLE MÜŞTERİMİZDEN TALEP EDİLMEMEKTEDİR.”

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Fiat Ducato Türkiye’de Satışa Sunuldu