Peugeot Sürdürülebilir Mobilite ve Otonom Sürüşte İddiasını Ortaya Koydu

Elektrikli araçlarıyla sürdürülebilir mobilitede iddialı olan Peugeot Cenevre Motor Show’da Peugeot Instinct konsept ile otonom sürüşe bakışını sergiledi.

 

 

Ürün gamında, binek ve ticari elektrikli otomobiller ve minibüslere ek olarak bir düzine veya daha fazla elektrikli bisiklet, elektrikli destekli scooter veya elektromotorlu scooter bulunan Peugeot, 2019 yılından itibaren benzinli ve elektrikli hibrit araçların devreye alınmasına yönelik teknolojik çözümlerin çeşitlendirilmesi noktasında kararlı. eugeot’nun Başkanı Jean-Philippe Imparato “Bu alandaki gelişmelerin bir yansıması Peugeot Partner Tepee Electric modelimizdir. Partner Tepee’nin iç mekan konforu, modülerlik ve pratikliğinielektrikli versiyonla sıfır emisyon mobilitesinin avantajını birleştirdik. Peugeot herkese etkin bir mobilite çözümü sunma misyonuyla hem günümüz hem de gelecekteki gelişmelerin merkezinde yer alıyor” dedi.

 

 

Otonom sürüş teknolojilerine de değinen Jean-Philippe Imparato: “Otonom sürüş özelliğine sahip otomobiller, bir sonraki büyük otomotiv devrimi. Her üretici bu teknolojiyi kullanmak istiyor. Ürünlerini diğerlerinden ayırmanın tek yolu bu teknolojiyi bizzat tasarlamak ve uygulamaya koymak. Peugeot Instinct Concept bizim izleyeceğimiz yolu gözler önüne seriyor” diye konuştu. Yolcularına seyahat süresininin tamamını en iyi şekilde kullanabilmelerine imkan vermeui amaçlayan otonom sürüş özelliğine sahip Peugeot Instinct Concept’in yolculara sunduğu özgürlüğü Başkan Imparato: “Kazanılan zaman her bir yolcuya özgürlük ve seçim hakkı tanıyor.Bu özgürlükler, sürme veya başkasının sürmesine izin verme özgürlüğü, yumuşak veya sert olmak üzere sürüş stilini belirleme özgürlüğü, kabin içerisinde sunulan üstün konfor ve ergonomi özellikleri sayesinde çalışma veya rahatlama özgürlüğü ve araç içi eğlence sistemlerini seçme özgürlüğüdür” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?