9 Mart 2017 12:03:07 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:50:49

Güç İkonu Cenevre Motor Show’da Tanıtıldı: Honda Civic Type R

Honda, Cenevre Motor Show’da 320 HP güç ve 400 Nm tork değerli 2.0 lt’lik turbo benzinli motora sahip Type R’ın seri üretim halinin dünya prömiyerini yaptı.

 

 

Yeni Honda Civic Hatchback’in teknik yapısını kullanan Type R, kullanılan yüksek dayanımlı hafif alaşım malzemeler ile önceki nesille yüzde 38 oranında daha fazla burulma direnci ne kavuştu. Daha dinamik bir sürüş karakteri elde etmek için Civic Hatchback’in MacPherson tipi ön süspansiyonu elden geçirilirken yeni bağımsız arka süspansiyonun çapraz bağlantıları da güçlendirildi.

 

Yüksek performanslı 2.0 litrelik VTEC-TURBO motor

Birçok ödül alan ve önceki nesilde kullanılan 2,0 litrelik VTEC-Turbo benzinli motor elden geçirilerek yeni Type R’da da kullanılıyor. 320 HP güç ve 400 Nm tork değerli bu motorun işletim sistemi, gaz emirlerine daha çabuk cevap verecek ve daha dinamik bir sürüş sunacak şekilde yeniden programlandı. Motorun üretmiş olduğu güç 6 vitesli manuel şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor. Yeni Type R için geliştirilen ve kullanım şekline göre sürücüye araç ayarlarını değiştirme imkanı sunan ‘Comfort’, ‘Sport’ ve ‘+R’ olmak üzere farklı sürüş modları sunuluyor. Seçilen sürüş moduna bağlı olarak amortisör sertliği, direksiyon sertliği ve gaz tepkileri ayarlanabiliyor. Honda’nın İngiltere tesislerinde temmuz ayında üretimine geçilmesi planlanan yeni Honda Type R, 2017 Ekim ayında satışa sunulacak.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak