DOLAR

28,8947$% -0.02

EURO

31,4249% -0.13

STERLİN

36,6293£% -0.35

GRAM ALTIN

1.922,03%-0,09

ONS

2.068,67%-0,09

BİTCOİN

1208726฿%6.09388

ETHEREUM

65150Ξ%4.60288

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otoyol Sürüşlerinde En Sinir Bozucu 9 Sürücü Davranışı

Otoyol Sürüşlerinde En Sinir Bozucu 9 Sürücü Davranışı

Otoyol Sürüşlerinde En Sinir Bozucu 9 Sürücü Davranışı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Hiçbir sürüş mükemmel olmasa ve hepimizin kötü sürüş alışkanlıkları olsa da Otoyol Sürüşlerinde En Sinir Bozucu 9 Sürücü Davranışı çok can sıkıcı oluyor.

REKLAM

 

sinirli surucu

 

REKLAM
REKLAM

Otoyol Sürüşlerinde En Sinir Bozucu 9 Sürücü Davranışı

 

REKLAM
REKLAM

İnsanların otoyollarda sergiledikleri çok sayıda kötü sürüş davranışı vardır. Otoyolda gösterilen bu kötü sürüş alışkanlıklarının çoğu son derece sinir bozucu olabildiği gibi tehlikeli de olabiliyor. Otoyolda gerçekleştirilen yüksek hızlarda sürüşlerde hata yapmak veya yasalara uymamak kazalara neden olabilir ve bu kazaların felaket olma olasılığı daha yüksektir. Sizin için kötü sürücülerin otoyolda yaptıkları en sinir bozucu 9 şeyin bir listesini hazırladık.

 

Sürekli Hız Değiştirme

 

Otoyol boyunca belirli bir hızda sürüş yapmaya karar verdiğinizde, önünüzde hızını sürekli değiştiren birisinin olmasından daha sinir bozucu bir şey olamaz. Belirli bir aralıkta kalmak ve hızınızı korumaya çalışmak genellikle en iyisidir. Birisi art arda yavaşlıyor ve hızlanıyorsa, bu trafik akışını bozabilir ve bir risk oluşturabilir. Bu kötü alışkanlık, insanların güvenli sürüş mesafesini korumasını da zorlaştırabilir.

 

Aşırı Hız

 

Aşırı hız, yoldaki herkes için büyük bir risktir. Kötü hava koşulları veya yoğun trafik gibi tehlikeli koşullarda hız yaparken bu risk daha da artar. Otoyol hız limitlerinde araç kullanmak her zaman en güvenli olanıdır Hızlanan insanlar havalı göründüklerini düşünürken, çevrelerindeki herkesi gerçekten sinirlendiriyorlar.

 

Çok Yavaş Sürme

 

Tehlikeli sürüş söz konusu olduğunda hız çok sık konuşulurken, çok yavaş sürüş de büyük bir sorun olabilir. Otoyol üzerinde sürüş esnasında hız sınırının altına inen insanlar tehlikeli olabilir. Bu da oldukça sinir bozucu bir sürüş şeklidir.

 

Trafikteki 7 Farklı Sürücü Tipten Hangisisiniz?

 

En Sol Şeriti Kapatmak

 

Otoyollarda en soldaki şerit, sürekli açık olması gereken ve akan şerit anlamına gelir. Yasalar en sol şeridin daha hızlı trafik ve geçiş için olduğu belirlemiştir. Aynı zamanda trafiğin sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlayan bu şeritte sürücüler daha hızlı gidenlere yol vermeli güvenli şekilde orta şeride geçmeli. Ne kadar hızlı olursa olsun, trafik akışını yavaşlatıp başkalarının sinirlerini bozacak şekilde sol şeriti kapatmamak gerekiyor.

 

Çok Yakın Mesafede Sürüş

 

Çok yakın mesafede sürüş her zaman için kötü bir alışkanlıktır ve birçok kötü sürücünün, diğer sürücüleri sıkıntıya sokma sebebi olan bir şeydir. Çok yakın mesafeden sürüş her zaman sinir bozucu ve güvensiz olsa da yüksek hızlarda seyahat ederken bu çok daha fazla olur. Otoyolda trafik sıkışıklığı veya yavaşlama anında ortaya çıkan bu kullanım şekli arkadan vurmalara sebep olabileceği gibi her han bir kaza olma ihtimalinden dolayı strese de sebep olur.

 

Sinyal Kullanmama

Dönüş sinyallerini kullanmak, sürüşün en temel ve zahmetsiz parçası olmalıdır, ancak bazı nedenlerden dolayı, birçok insan bunları kullanmayı unutur. Her dönüşünüzde veya şerit değiştirdiğinizde dönüş sinyallerini kullanırken nefes almak kadar basit olmalıdır, kötü sürücüler bunu yapmazlar. Otoyolda ilerlerken dönüş ya da şerit değiştirmek için sinyali kullanmayan biri, kesinlikle kazalara neden olabilir.

 

Uzun Yol Seyahatlerinde Sürücülerin Dikkat Etmesi Gereken Konular

 

Yol Vermeme

 

İnsanları en çok sinir eden davranışlardan biri de otoyollarda sürüş yaparken, önünde yavaş giden sürücünün kendisini geçmesine izin vermemesidir. Bunlar sürekli bir hızda ilerleyen ve birisinin geçmesini önlemek için aniden hızlanan insanlardır. Bu davranış, kazalara yol açabilecek korkunç, tehlikeli bir sürüş şeklidir.

 

Birden Fazla Şeridi Çok Hızlı değiştirmek

 

En sol şeritteyken otoyoldan çıkma kararı veren kötü sürücü, anında en sağ şeride geçmek için birden fazla şeridi çok hızlı değiştirmek ister. Bu davranış en acemi sürücünün bile yapmayacağı kadar kötü bir sürüş şeklidir. Otoyoldan çıkmak için hazırlanırken, her seferinde bir şeritten kademeli geçiş yapılması gerekir. Çıkmak için aynı anda birden fazla şeritte gezinmek yasaktır ve aynı zamanda insanları riske sokar. Çıkışınızı kaçırmak üzere olduğunuzu fark etseniz de bu yöntemi denemeyin, her zaman güvende olmak daha iyidir ve sadece bir sonrakini bekleyin.

 

Sürüş Esnasında Cep Telefonu İle İlgilenmek

 

Bu, muhtemelen bugünlerde sürücülerin sergilediği en kötü en sinir bozucu alışkanlık. Dikkatinizi dağılmış durumdayken yapılan sürüş, çok kötü ve tehlikelidir. Bu tehlike otoyol sürüşlerinde daha da artar. Yüksek hızlarda seyahat ederken her zaman dikkatli kalmak ve gözlerini yoldan ayırmamak önemlidir. Bunu yapmamak felaket ve hatta ölümcül olabilir.

 

Dur Kalk Trafikte Sürücüleri Rahatlatacak 15 Tüyo için görsele tıklayın…

 

dur kalk

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de 100 Bin TL’ye Kadar Satın Alınabilecek İkinci El Otomobiller